Kierowcy powinni unikać dzisiaj Dublina

W proteście przeciwko rosnącym cenom paliw pędnych, na dzisiaj właśnie zaplanowano protest w stolicy kraju.

Do Dublina zjechać ma wiele firm transportowych, w tym ciężarówkami i autobusami, a #IrishFuelProtest zwrócić ma uwagę rządzących, że koszty zakupy paliw oraz ich wpływ na prowadzoną działalność, może wpłynąć na zdolność prowadzenia działalności.

Zapowiedziano więc, że protest rozpocznie się dzisiaj o godzinie 7:00, a blokujący ruch pojawią się na trasach dojazdowych do Dublina, by kierować się do centrum i w okolice budynków rządowych. Tam odbywać się będą manifestacje, a także przekazana zostanie petycja, w której żądać się ma reakcji rządu i obniżenia cen paliw.

Protest trwać ma przez przynajmniej kilka godzin i skutecznie utrudnić może poruszanie się ulicami stolicy, o czym kierowców ostrzega Garda, która przygotowała się już, aby kierować ruchem w taki sposób, żeby zminimalizować wpływ protestu na mieszkańców Dublina. Stołeczni policjanci odradzają też korzystaniem dzisiaj z prywatnych środków transportu, więc skorzystania z komunikacji miejskiej, co powinno znacznie usprawnić ruch w mieście.

Trudności w poruszaniu się pojazdów po dublińskich ulicach będą jednak spore, dodają przedstawiciele Gardy, co związane będzie ze skalą protestu. O godzinie 5 rano zaobserwowano już zbierających się protestujących, którzy formowali kolumny samochodów na trasach wjazdowych do stolicy.

Protestujący mają też nadzieję, że do protestu dołączą osoby prywatne i będą wraz z nimi tworzyć kolumnę blokującą ruch.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nie można spodziewa
Zanim przyjdzie wios
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська