KIEROWCA NIETRZEŹWY, A PASAŻER POSZUKIWANY

28-latek z gm. Dorohusk próbował uciekać przed policyjnym patrolem, gdyż był nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania. Jak się okazało wiózł też pasażera, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz poniesie konsekwencje karne za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a zatrzymany przez funkcjonariuszy pasażer najbliższy czas spędzi w zakładzie karnym.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w Dorohusku. Policjanci z komisariatu zwrócili uwagę na samochód marki Daewoo Matiz, którego kierowca na widok radiowozu przyspieszył. W pewnej chwili zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Już po chwili był jednak w rękach funkcjonariuszy. Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec gminy Dorohusk. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania.

Wraz z nim jechał 31-letni mieszkaniec gminy Żmudź, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze180 dni za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. Kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje karne. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei zatrzymany przez policjantów pasażer najbliższy swój czas spędzi w zakładzie karnym.

E.C.

Policja.pl

Polska-IE: Udostępnij...
Nieoficjalnie! Wybor
Kwarantanna rozwija
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish