Kiedy wrócą imprezy masowe?

To uzależnione będzie od ilości zachorowań spowodowanych wirusem SARS-CoV-2, o czym poinformowali premier Leo Varadkar i minister kultury Josepha Madigan.

Mówiąc o przywracaniu do działania wydarzeń kulturalnych minister Madigan, stwierdziła, że i ten sektor działalności państwa doczeka się wsparcia, więc instytucje kulturalne i zajmujące się promocją sztuki, otrzymają zastrzyk finansowy w postaci 25 milionów euro.

To nie wszystko, ponieważ zostaną uruchomione specjalne akcje promujące Irlandię na świecie, a tym zajmą się wyspecjalizowane firmy, co przynieść ma zwiększenie ruchu turystycznego na wyspie, dodała Madigan.

Premier Leo Varadkar mówił natomiast o stopniowym przywracaniu imprez plenerowych, a te mogą powrócić już we wrześniu, jeśli ilość koronawirusowych zakażeń, nadal będzie spadać lub utrzymywać się na niskim poziomie.

Wg Varadkara możliwe jest, by we wrześniu, odbywały się imprezy z udziałem do 5000 osób, ale z zaznaczeniem, iż obowiązkowe będzie przestrzeganie dystansu społecznego. Wcześniej, bo już w sierpniu otwarte zostaną kina i teatry, ale i tutaj musi zachowany zostać dystans społeczny, a w tych właśnie obiektach, nie może znajdować się więcej, niż wyznaczona ilość osób.

Premier Leo Varadkar:

– Jeśli wszystko pójdzie lub szło będzie dalej we właściwym kierunku i jeśli wirus pozostanie stłumiony, myślę, że we wrześniu moglibyśmy zorganizować małe spotkania na wolnym powietrzu.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish