Kiedy w Irlandii pojawi się powszechna koronawirusowa odporność?

Wg wicepremiera Leo Varadkara, lekarza, musi minąć jeszcze jakiś czas, aby Irlandia, uodporniła się na wirus SARS-CoV-2, co powiedział na posiedzeniu parlamentarnym partii Fine Gael.

Najbardziej prawdopodobnym terminem, o jakim z przekonaniem mówił wicepremier, są okolice września przyszłego roku, ale wcześniej potrzebne będą działania, które przekonają niezdecydowanych do zaszczepienia. Szef Fine Gael jest również przekonany, że szczepionka, dostępna będzie w Irlandii już w przyszłym miesiącu, a do powszechnego użytku powinna trafić w lutym 2021 roku.

Varadkar zapewnił jednocześnie, że najdalej w końcówce przyszłego tygodnia, Krajowy Komitet Doradczy ds. Szczepień zadecyduje o wdrożeniu szczepionki, a rząd podejmie taką decyzję w najbliższych tygodniach. Wicepremier dodał, iż jego zdaniem, szczepionki są bezpieczne i będą skuteczne, i że będą miały „znaczący oraz rzeczywisty wpływ na kraj”, co oznacza, że irlandzka populacja, stopniowo, ale zacznie uodparniać się na Covid-19.

Leo Varadkar kilka razy podkreślał, że z implementacją społeczną szczepionki może być problem, więc gabinet rozpocznie wkrótce kampanię informacyjną, a ta, wyjaśniać będzie, jak działają szczepionki, ale i dlaczego ważne jest ich przyjmowanie.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Profesor Mirosław M
Ryanair zamówił do
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian