Kiedy w Irlandii padną takie słowa?

Wielka Brytania zaczyna przechodzić do kolejnej fazy covidowych ograniczeń, ale z tych, mogą cieszyć się wszyscy jej mieszkańcy.

Jak powiedział dzisiaj premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, rząd wprowadził właśnie czteroetapowy plan znoszenia ograniczeń, a te, stopniowo, ale będą znoszone. Co ważniejsze, premier Johnson, podał też konkretną datę, kiedy ograniczenia znikną całkowicie, a może się to stać już 21 czerwca tego roku.

Pierwszym krokiem planu jest otwarcie szkół, parków i innych miejsc publicznych, co nastąpi 8 marca. Następnie, bo 29 marca, Brytyjczycy otrzymają prawo do spotkań domowych, ale odwiedzać będzie mogło rodzinę lub znajomych 6 osób z dwóch innych gospodarstw domowych. 12 kwietnia otwarte zostaną salony fryzjerskie, manicure, biblioteki i atrakcje rozrywkowe na świeżym powietrzu, w tym hotele, pensjonaty i ogródki piwne.

17 mają dozwolone być imprezy sportowe i spotkania niewielkich grup w pomieszczeniach zamkniętych, a 21 czerwca 2021 roku, znikną wszystkie inne ograniczenia.

Zasady, jak dodał premier Boris Johnson, obowiązywać mają w całym kraju, ale rządy Szkocji, Irlandii Północnej oraz Walii, mogą podejmować w tej kwestii autonomiczne decyzje.

*

Rozmarzyłem się, i już z niecierpliwością czekam, kiedy na mównicy stanie odświętnie ubrany Micheál Martin i powie, że w Irlandii, zniesiono wszystkie ograniczenia.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Trudne warunki pogod
OSZUSTWO NA KRYPTOWA
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian