Kiedy pojawią się nowe ograniczenia?

Nie można obecnie wykluczyć wprowadzenia dodatkowych, a i powrotu wyższego stopnia ograniczeń, ale wszystko uzależnione będzie od czynnika wzrostu infekcji.

Minister Stephen Donnelly gościł dzisiaj w południowym programie stacji RTÉ, gdzie powiedział, iż ważne jest, aby w okresie przedświątecznym, a i samych świąt Bożego Narodzenia, z rozsądkiem podchodzić do obniżonego stopnia ograniczeń, co pozwoli na zachowanie ilości zakażeń na stosunkowo niskim poziomie. Jeżeli jednak ilość zakażeń będzie „ogromna”, rząd rozważy możliwość podniesienie stopnia ograniczeń.

Obecnie, mówił dalej minister, nie ma zaplanowanego spotkania w tej sprawie, więc o ile się odbędzie, to możliwe jest dopiero w końcówce grudnia. Minister Donnelly wyraził nadzieję, że rząd, nie będzie musiał podejmować takiej decyzji, bo nie leży ona w interesie kraju.

Minister Stephen Donnelly:

– Nie ma zamiaru ani nawet sugestii, że ograniczenia zostaną ponownie nałożone, a oparte na prognozach, które otrzymujemy. Spodziewamy się, że zobaczymy…, NPHET spodziewa się zobaczyć, że liczba przypadków będzie nadal spadać przez potencjalnie kolejne dwa tygodnie. Następnie spodziewam się, również NPHET spodziewa się, że liczba zakażeń znowu wzrośnie. 

Wg ministra, ilość zakażeń zacznie rosnąć w drugim lub trzecim tygodniu grudnia, ale ma wiarę, że nie stanie się to przed świętami. Donnelly dodał, iż może zdarzyć się również tak, że wzrost będzie niewielki, więc i nie będzie potrzeby wprowadzania wyższego niż trzeci poziomu ograniczeń.

Donnelly zakończył:

– Niczego jednak nie można wykluczyć.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian