Kiedy każdy mieszkaniec Irlandii, będzie miał prawo do mieszkania?

Senator Fitzpatrick rozpoczęła delikatnie naciskać na premiera Micheála Martina, by wyznaczył datę referendum w sprawie prawa do mieszkania.

Senator Mary Fitzpatrick z Fianna Fáil powiedziała, że ​​gdy pandemia COVID-19 zostanie opanowana, będzie dążyć do ustalenia daty referendum w sprawie prawa do mieszkania. Senator, która jest rzecznikiem senackiej Komisji ds. Mieszkalnictwa, Samorządu Lokalnego i Dziedzictwa z ramienia Fianna Fáil, mówi, że z zadowoleniem przyjmuje kampanię „Home for Good” i potwierdziła zaangażowanie Fianna Fail w przeprowadzenie referendum w sprawie prawa do mieszkania.

Senator Mary Fitzpatrick:

– Prawo do mieszkania jest jedną z najważniejszych kwestii, którą w Irlandii należy się pilnie zająć i jest to coś, do czego ja i moja partia jesteśmy zobowiązani. Walka z kryzysem mieszkaniowym jest imperatywem gospodarczym, społecznym i moralnym. Stworzenie wiarygodnego, w pełni finansowanego krajowego planu działania na rzecz budownictwa mieszkaniowego jest głównym problemem dla Fianna Fáil. U podstaw naszej polityki mieszkaniowej leży przekonanie, że wspieranie posiadania domu i jego bezpieczeństwa jest dobre dla rodzin, lokalnych społeczności i całego społeczeństwa. Obecna pandemia COVID-19 wykazała potrzebę posiadania domu bardziej niż kiedykolwiek i dlatego, kiedy już opanujemy COVID-19, będę wyraźnie naciskać na Taoiseacha Martina, aby ustalił datę, kiedy może się odbyć referendum.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail 

Polska-IE: Udostępnij
Ustawa o zapobiegani
Osoby pracujące w d
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian