Kelleher z zadowoleniem przyjmuje propozycje Komisji PE dotyczące wspólnych ładowarek do telefonów komórkowych ze złączem USB-C

Eurodeputowany Fianna Fáil Billy Kelleher z zadowoleniem wypowiedział się dziś o przyjęciu przez Komisję Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów raportu na temat wspólnych ładowarek do telefonów komórkowych, mówiącego: Po wdrożeniu zmniejszy to ilość odpadów i zaoszczędzi pieniądze.

Billy Kelleher:

– Dzisiejsza decyzja komisji o przyjęciu raportu, który wdraża standard ładowania USB-C niezależnie od marki urządzenia, jest dużym krokiem naprzód, z którego skorzystają też irlandzcy konsumenci. To wyraźne zwycięstwo europejskich konsumentów, a także środowiska, które pozwoli zaoszczędzić znaczne kwoty pieniędzy obywateli, jednocześnie zapobiegając 1000 ton niepotrzebnych odpadów rocznie. Renew Europe, czyli grupa Fianna Fáil w Parlamencie Europejskim od dawna opowiada się za taką inicjatywą i będzie pracować niestrudzenie, aby uczynić ją tak ambitną i przyszłościową, jak to tylko możliwe, rozszerzając zakres rozporządzenia tak, aby obejmował jak najszerszy zakres produktów. Propozycja, na naszą prośbę, obejmie również laptopy, e-czytniki i słuchawki oraz telefony komórkowe. Jednolity rynek europejski jest największą siłą napędową dobrobytu gospodarczego na świecie. Irlandia nadal dobrze sobie radzi na europejskim rynku i korzysta ze swojego członkostwa w tym rynku, a dzięki tej proponowanej zmianie rynek ponownie będzie chronił prawa obywateli i ich portfele.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Taoiseach Martin spo
Luxtorpeda w Muzycz
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська