Kelleher wzywa ministra zdrowia do wyjaśnienia rezygnacji we władzach Sláintecare i ponownego zaangażowania się w jej pełne wdrożenie

Były rzecznik Fianna Fáil ds. zdrowia, poseł do Parlamentu Europejskiego Billy Kelleher powiedział, że pilnie potrzebna jest jasność przy wdrażaniu planu Sláintecare po rezygnacji dwóch starszych członków Komitetu Doradczego ds. Wdrażania.

Billy Kelleher:

– Sláintecare to niezwykle ważny plan, który ma na celu wprowadzenie irlandzkiej opieki zdrowotnej na właściwą drogę w nadchodzących latach. Jest głęboko niepokojące zobaczyć rezygnację dyrektora, Laura Magahy i przewodniczącego Tom Keane. Twierdzenie Keane’a, że „poważnie brakuje wymagań do wdrożenia tego bezprecedensowego programu zmian”, musi być sygnałem ostrzegawczym dla rządu. Chociaż nie jestem już członkiem Dáil, Sláintecare nadal jest dla mnie głównym priorytetem, nie tylko jako byłego rzecznika ds. zdrowia Fianna Fáil i członka komisji Sláintecare, ale teraz, jako członka Komisji Zdrowia Publicznego Parlamentu Europejskiego. Plan ten został przyjęty przez Oireachtas i ma poparcie wszystkich głównych partii politycznych. W rzeczywistości wszystkie główne partie włączyły go do swoich manifestów wyborczych w 2020 roku. Minister Donnelly musi wyjaśnić przyczyny tych rezygnacji; ponownie zobowiązać rząd do wdrożenia Sláintecare, w tym jego finansowania. Pandemia Covid 19 dość wyraźnie pokazała znaczące ograniczenia w naszym obecnym systemie opieki zdrowotnej. Nie należy szczędzić czasu ani wysiłku, jeśli chodzi o wdrażanie Sláintecare.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: