Każdy może zadać pytanie rządowi

W wielu dziedzinach życia społecznego w Irlandii, zaczęły pojawiać się problemy, więc rodzi się coraz więcej pytań, na które brakuje odpowiedzi.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, więc pogłębieniu wiedzy, postanowiliśmy ze Studiem Dublin Radia Wnet, że zajmiemy się szukaniem odpowiedzi, na dręczące naszą diasporę odpowiedzi. Zwykły mieszkaniec Irlandii, oczywiście może podjąć taką próbę samodzielnie, więc napisać do wybranego przez siebie ministerstwa list, by wyjaśniono mu pewne zagadnienia, ale raczej otrzyma odpowiedź, by skierował się na drogę administracyjną, czyli do odpowiedniego urzędu lokalnego.

Z nami jest trochę inaczej, bo jako dziennikarze, a powołując się na ustawę o wolnym dostępie do informacji, ale i na irlandzkie prawo prasowe, możemy odpowiedzi uzyskać u źródła, więc bezpośrednio od ministrów i ich urzędników.

Dlatego, o ile macie Państwo jakieś pytania do władz Republiki Irlandii, prosimy przesyłanie ich na adres info@polska-ie.com, a my zajmiemy się tym, by trafiły na odpowiednie biurka. Każdego miesiąca, publikować będziemy zarówno pytania, jak i otrzymane odpowiedzi, by wiadomość dotarła do licznej grupy odbiorców.

Pytania, co należy podkreślić, powinny mieć odpowiednią formę, bo brak zachowania dobrego tonu, łączyć się będzie z odrzuceniem pytania.

Zapraszamy do przesyłania zapytań.

Polska-IE / Studio Dublin

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Handel z Wielką Bry
Sinn Féin nie jest
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська