Katowice: Premier zainaugurował budowę instytucji naukowych

– Centrum Himalaizmu ma uświadamiać, jak wielkie osiągnięcia są już po stronie Polaków, ale również po stronie młodych zdobywców, którzy chcą wytyczać kolejne szlaki – powiedział szef rządu podczas briefingu ws. budowy, wyposażenia oraz utrzymania Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki oraz Centrum Nauki. Prace budowlane mają ruszyć w 2021 r. 

Centrum Nauki to równe szanse w dostępie do nowoczesnej, pozaszkolnej edukacji dzieci i młodzieży z różnych środowisk oraz zapewni rozwój dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Jak podkreślił premier, Centrum będzie kładło nacisk na nowoczesność. Będzie to instytucja, która przyciągnie młodych ludzi oraz przedsiębiorców – kontynuował.

Historia wspinaczek górskich, szerzona przez Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki ma pokazać młodym ludziom drogę do sukcesu opartą o wysiłek, hart ducha, dyscyplinę i bardzo ciężką pracę – mówił szef rządu o celach Instytucji, która zajmie się popularyzowaniem wiedzy dotyczącej wypraw górskich oraz przedstawieniem historii Jerzego Kukuczki i śląskich himalaistów. Ma ono pokazywać, że chcemy zdobywać najwyższe szczyty w rozwoju Polski  – powiedział premier dziękują inicjatorom przedsięwzięcia.

Premier.gov.pl

Polska-IE
Prezydent na Mszy Ś
Co dalej z brexitem?
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish