Karna obowiązkowa kwarantanna po przylocie na wyspę

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego jest przekonany, iż wprowadzić należy ścisłe kontrole osób przybywających na wyspę, a podróżni bez ważnych testów PCR, wziąć pod ścisły nadzór.

NPHET zaproponował, aby każda osoba, która nie przedstawi negatywnego wyniku badania PCR w kierunku koronawirusa, poddana została obowiązkowej i nadzorowanej 14-dniowej kwarantannie.

Źródła rządowe podają, że nie można wykluczyć wprowadzenia tej zasady w życie, ponieważ sugestia NPHET, rozważana będzie przez rząd, którzy przyjrzy się możliwości wprowadzenia takiej propozycji. Co podkreślono, o ile rząd zdecyduje się na przyjęcie stanowiska Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, to osoba bez testu, która poddana zostanie obowiązkowej izolacji, nie uniknie kary, jaka przewidziana jest dla takich przypadków.

Żeby kontrola takich osób była pełna, osoba bez testu PCR, skierowana zostanie na kwarantannę do ośrodka izolacji, a tymi staną się wyznaczone hotele i w takim miejscu przebywać będzie przez 14 dni lub do chwili otrzymania negatywnego wyniku testu, który można wykonać po 5 dniach od przybycia na wyspę. Nie jest też jeszcze określone, czy za pobyt w takim ośrodku izolacji trzeba będzie zapłacić, ale wydaje się, że tak właśnie się stanie, bo może to być kara dodatkowa, za łamanie przepisów o podróżach międzynarodowych.

Ważne jest, że rząd, nie odrzucił propozycji, jaka złożona została przez NPHET, a część ministrów, wręcz entuzjastycznie odniosła się do takiego rozwiązania.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
Nie będzie nowych s
Bezdomni sami ucieka
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian