Kara za niepotrzebną podróż 2000 € i wakacje na wyspie

Irlandzki rząd przedstawił propozycję podniesienia kar finansowych za łamanie ograniczeń niepotrzebnych podróży międzynarodowych.

Obecna kara w wysokości 500 €, wydaj się zbyt niska i mało odstraszająca, aby powstrzymać niektóre osoby z wyspy, przed podróżami, których nie można zakwalifikować, jako niezbędne, twierdzi gabinet. O propozycji zmian poinformował premier Micheál Martin, który nadmienił, że w tej sprawie, zwróci się do ministra zdrowia, by opracował i wprowadził zmiany w wysokości kar za łamanie tego obostrzenia.

Sekretarz generalna Departamentu Premiera Liz Canavan dodała natomiast, że podróże zagraniczne, są załamaniem zakazu podróży zagranicznych w chwili obowiązywania piątego poziomu ograniczeń. Wg Canavan, wszyscy potrzebujemy wypoczynku i odskoczni od ograniczeń, „ale teraz, nie jest czas na podróżowanie”. Obecnie, ponad połowa podróży z i do Irlandii, wydaje się niepotrzebna, mówiła sekretarz w Kancelarii Premiera, a 2/3 z tych podróżnych, wraca do kraju z wyjazdów wypoczynkowych. Liz Canavan stwierdziła również, że już w przyszłym tygodniu, pojawią się przepisy dotyczące kwarantanny hotelowej, dla wszystkich, którzy na wyspie pojawią się bez negatywnego testu PCR. Pobyt w hotelu, opłacony będzie przez osobę poddaną kwarantannie, ale nie wiadomo, jeszcze, ile wynosić będzie opłata za pobyt na hotelowej izolacji.

Źródła rządowe dodają, że w najbliższe wakacje, wyjazdy zagraniczne, prawdopodobnie nie będą jeszcze możliwe, co wcześniej sygnalizował wicepremier Leo Varadkar. Podobnego zdania jest też minister transportu Eamon Ryan, który już przygotowuje odpowiednie przepisy w tej sprawie.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of the Taoiseach/PA Media

Polska-IE: Udostępnij
Varadkar obawia się
Rząd chce luzować
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian