Kampania zgody sygnalizuje zerową tolerancję dla przemocy seksualnej w szkołach trzeciego stopnia

Kampania „Zacznij tutaj” ma na celu wyposażenie studentów i pracowników w praktyczne informacje, które pomogą w walce z endemicznym molestowaniem seksualnym i przemocą w naszych instytucjach szkolnictwa wyższego, powiedziała przedstawicielka Fine Gael.

Posłanka Jennifer Carroll MacNeill stwierdziła, że ​​kampania Ministra Simona Harrisa dostarczy studentom i pracownikom praktycznych informacji na temat tego, jak reagować na ujawnienie przemocy seksualnej.

Jennifer Carroll MacNeill:

– Młodzi ludzie w naszych instytucjach trzeciego stopnia byli i nadal są napastowani, gwałceni i poddawani przemocy seksualnej. Jednak nadal obserwujemy niepokojąco niski poziom ujawniania i zgłaszania informacji wśród studentów. Wiemy, że uczniowie mogą być szczególnie narażeni na przemoc seksualną i przymusową kontrolę, a wpływ tych przestępstw może być druzgocący. Z rozmowy z matką Emily Drouet, uczennicy ze Szkocji, która odebrała sobie życie, będąc ofiarą kampanii nadużyć ze strony swojego chłopaka, słyszałem, jak katastrofalny może być ten wpływ. W ciągu ostatnich kilku lat przełamaliśmy bariery w rozmowach o przyzwoleniu seksualnym i przemocy. Musimy teraz wyjść poza to, aby przede wszystkim zapobiec nadużyciom. W sytuacjach, w których dochodzi do przestępstw, musimy zapewnić ludziom informacje i narzędzia, aby wiedzieli, jak reagować. Kampania „Zacznij tutaj” właśnie to zrobi. To pragmatyczna kampania, skupiona na informowaniu uczniów i personelu, jak reagować, jeśli dowiedzą się o molestowaniu lub przemocy seksualnej. W trakcie studiów niektórzy młodzi ludzie będą informowani przez swoich przyjaciół o przypadkach molestowania seksualnego, napaści i gwałtu. To może być denerwujące i przytłaczające dla młodej osoby, a rozmawiając z uczniami, wiem, że wielu czuje się źle przygotowanych do odpowiedniego radzenia sobie z takimi ujawnieniami. Ta kampania dostarczy praktycznych informacji o tym, co powiedzieć, dostępnym wsparciu i kolejnych najlepszych krokach. Cieszę się, że kampania, prowadzona jest przez NUI Galway Active Consent, Union of Students in Ireland i Galway Rape Crisis Centre. Organizacje te odegrały fundamentalną rolę w zwróceniu uwagi obywateli na kwestię przyzwolenia seksualnego i nadal niestrudzenie pracują nad zwalczaniem przemocy seksualnej na trzecim szczeblu. Te przestępstwa nie są problemem typowym dla szkół wyższych czy uniwersytetów. Potrzebujemy kompleksowej reformy i polityki zerowej tolerancji, jeśli chodzi o molestowanie seksualne. Chociaż ta kampania jest krokiem we właściwym kierunku, całkowita reforma musi rozpocząć się od edukacji seksualnej w naszych szkołach.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian