Jysk rozwija swoją działalność w Irlandii

Duński detalista zapowiedział, że rozwijać będzie swoją działalność w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii, a to zaowocuje kolejnymi sklepami.

Tylko w Republice Jysk chce mieć kilkadziesiąt sklepów w całym kraju i tak powinno się stać w kolejnych trzech latach, a jednocześnie zapowiedziano, iż już w przyszłym roku, stworzonych zostanie na wyspie ok. 150 nowych etatów. To bardzo szybki i szeroki rozwój firmy w Irlandii, bo do tej pory, Jysk ma tutaj tylko 12 sklepów, więc utworzenie kolejnych 28, będzie ogromnym skokiem w przód i może zmienić układ sił rynkowych.

Skandynawski sprzedawca poinformował również, że złożone już zostały wnioski o wydanie pozwoleń na uruchomienie kolejnych placówek, a te w najbliższym czasie powinny pojawić się w Letterkenny Retail Park i Monaghan Retail Park. Obie lokalizacje dołączą więc do otwartego niedawno sklepu Jysk Manor West, Tralee w hrabstwie Kerry. 

Rzeczniczka Jysk Ireland ma nadzieję, że duński gigant, który na całym świecie ma ponad 3000 sklepów, a przychody roczne w wysokości prawie 4,4 miliarda euro, otrzyma pozwolenia na otwarcie nowych sklepów najdalej do końca kutego 2022 roku. O ile tak się stanie, dwa planowane na przyszły rok sklepy, mogą być otwarte już kolejnego lata, a będzie to najprawdopodobniej lipiec ’22 roku.

Kolejne inwestycje planuje się w Dundalk, Thurles, Cork (Eastgate), Limerick (Ennis Road) i wielu innych lokalizacjach, jednak wszytko uzależnione będzie od zapotrzebowania i zainteresowania sklepami przez klientów.

Jysk nie podjął tej decyzji bez żadnych podstaw, a te, można powiedzieć, są i firma zanotowała w Wielkiej Brytanii i Irlandii obrót na poziomie 70 mln €, więc jest to 67 proc. więcej, niż było jeszcze w roku ubiegłym.

Sklepy Jysk w Irlandii, od chwili pojawienia, stały się ciekawą alternatywą dla klientów poszukujących artykułów gospodarstwa domowego i wyposażenia domów, a i zwiększyły znacznie dostępny na tutejszym rynku wybór dóbr, jakie potrzebne są w gospodarstwach domowych. Sukces i zapowiedzi Jysk każą też domniemywać, że wkrótce detaliści z tego segmentu rynku, podejmą rzuconą im rękawicę i także zaczną planować kolejne inwestycje, by zwiększyć swoją ilość placówek handlowych.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Fałszywa pandemia m
Pandemiczna Woda Św
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська