Już w początkach blokady, częściej używaliśmy Internetu

Koronawirusowa blokada „zmuszała” nas do częstszego korzystania z Internetu, więc spędzaliśmy w nim znacznie więcej czasu, niż było to w pierwszych miesiącach roku.

Najnowsze dane Central Statistics Office pokazały, że już w marcu znacznie częściej mieszkańcy Irlandii zaglądali do Internetu, a korzystaliśmy wtedy z informacji bieżących oraz w celach rozrywkowych. W marcu 2020 roku 76% internautów pobierało z sieci wiadomości, używając do tego celu serwisów informacyjnych, ale pobierano też wersje elektroniczne czasopism i gazet. W porównaniu do stycznia tego roku zanotowano wzrost takiej aktywności o 2%. Popularnością cieszyły się też media i sieci społecznościowe, a największe wzrosty zanotowały Facebook, Twitter i Instagram, chociaż ogólna ilość użytkowników takich mediów podniosła się w marcu o zaledwie 2% do 68%.  

Znaczący wzrost zaobserwowano natomiast w marcu w zakresie przesyłu treści prywatnych, w tym zdjęć, muzyki, filmów oraz tekstów, które udostępniane były o 7% częściej, niż jeszcze w pierwszym miesiącu roku i ich ilość ogółem stanowiła 38% internetowego ruchu. 70% użytkowników Internetu korzystało z serwisów z filmami i w tym zakresie zaobserwowano wzrost o 5%, a najwięcej użytkowników trafiało do serwisu YouTube.

Nieco mniejszy wzrost internautów notowali dostawcy komercyjnych serwisów z filmami, więc Netflix, Disney +, HBO GO i Amazon Prime zyskały 2% więcej oglądających, czyli 57% ruchu w sieci. Całkiem dobrze mieli się w marcu sprzedawcy i dystrybutorzy gier komputerowych, bo w marcu, a w porównaniu do stycznia, 30% użytkowników sieci skorzystało z tej oferty, co stanowi marcowy wzrost o 7%.

Komentarze wyników wzrostu użytkowania Internetu w okresie pandemii są jednoznaczne i wszyscy łączą ten fakt z blokadą kraju oraz izolacją mieszkańców Irlandii w domach.

Bogdan Feręc

Źr: CSO

Polska-IE: Udostępnij...
PFzI: UMBRO NIE BĘD
Uwaga! W Irlandii gi
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish