Już prawie 5000 chorych

Dane przekazane przez Resort Zdrowia, nie pozostawiają złudzeń, co oznacza tylko jedno, epidemia koronawirusa na wyspie, nadal się rozwija.

Ministerstwo Zdrowia na swojej konferencji prasowej poinformowało o kolejnych 390 przypadkach zachorowań, ale też o ofiarach śmiertelnych, których ilość wzrosła w niedzielę do 158, czyli tylko wczoraj z powodu koronawirusa zmarło 21 osób. Ogólna ilość przypadków zachorowań w Irlandii wyniosła więc 4994, a jak spodziewa się Ministerstwo Zdrowia, w tym tygodniu to nie koniec złych informacji.

Departament Zdrowia potwierdza, że większość przypadków śmiertelnych dotyczy osób starszych, natomiast zachorowania najczęściej odnotowywane są wśród osób w wieku ze średnią 48 lat. Od piątku spośród wszystkich przypadków zachorowań 47% stanowią mężczyźni, natomiast 53% kobiety.

Do szpitali z powodu koronawirusa przyjęto już 1203 osoby, a 27% z nich hospitalizowanych było lub jest na oddziałach intensywnej opieki medycznej, czyli mówimy tutaj o 165 osobach. Wśród wszystkich chorych z potwierdzonym koroanawirusem 26% to pracownicy służby zdrowia, co potwierdził na konferencji dr Tony Holohan.

Najwięcej przypadków zachorowań dotyczy Dublina, gdzie mamy do czynienia z 56% ogólnej ilości zachorowań, a kolejnym miastem jest Cork i tam z ogólnokrajowej liczby zachorowań zanotowano 8%. Transmisja społeczna odpowiedzialna jest za 63% zachorowań w kraju, a bliski kontakt z osobą chorą, najczęściej w obrębie rodzin i kontaktu ze służbą zdrowia 24%. 13% stanowią wyjazdy zagraniczne.

Bogdan Feręc

Źr: HSE

Polska-IE: Udostępnij...
Poles urged to spend
Izolacja wyłącznie
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish