Już ponad 15 000 zaszczepionych

W Irlandii zaszczepiono już 15 314 osób, poinformował dyrektor HSE dr Paul Reid, który dodał, że chodzi o przyjęcie pierwszej dawki szczepionki.

Obecnie wśród zaszczepionych są głównie pracownicy służby zdrowia, więc lekarze, pielęgniarki oraz inny personel szpitalny, ale w tej grupie są również pensjonariusze domów opieki oraz personel. Dr Reid spodziewa się, że do końca tygodnia, uda się zaszczepić 35 000 osób, a otrzymają szczepionkę Pfizer/BioNTech.

Wg szefa HSE szczepienia personelu służby zdrowia, spotkały się z bardzo pozytywną reakcją, a odbierane jest to również, jako początek końca pandemii.

Mówiąc o programie szczepień, dr Paul Reid podkreślił, że szczepienia odbywać się będą siedem dni w tygodniu, z zachowaniem procedur szczepień, jakie zaleca producent. Obecnie, szczepionkę Pfizera, podaje się w 21-dniowych odstępach, a inaczej postępować będą osoby szczepiące, w przypadku produktu Moderny. Ten producent uznał, że jego szczepionkę, także podać należy w dwóch dawkach, ale w odstępie 28 dni.

Do środowego wieczora rozdystrybuowano 27 000 dawek szczepionki, a kolejne partie przesyłane są do ośrodków szczepień w zależności od potrzeb i możliwości zaszczepień. Do końca tego tygodnia, do rąk osób wykonujących szczepienia, trafi 35 000 pojedynczych dawek szczepionki, natomiast dostawy wysyłane są do 35 wyznaczonych miejsc w całym kraju.

Bogdan Feręc

Źr: BreakingNews

Polska-IE: Udostępnij
USA: Mike Pence ogł
POMOC PRZYSZŁA W OS
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian