Jest zgoda Unii Europejskiej na dłuższy termin wyjścia

Bruksela była wczoraj w centrum uwagi dziennikarzy, a ci do późnych godzin wieczorny oczekiwali na potwierdzenie informacji, iż UE zgadza się na przesunięcie terminu wyjścia.

Wcześniej z przecieków można było się dowiedzieć, że unijni przywódcy wydadzą swoją zgodę na zmianę terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ale rozważanych było kilka terminów. Szefowie 27 krajów należących do UE zgodzili się jednak ze stwierdzeniem jednego z członków, że UK potrzebuje dużo czasu na doprowadzenie swoich wewnętrznych spraw do końca i zaproponowano termin październikowy.

Po ożywionej dyskusji, jaka się wywiązała, osiągnięto jednak porozumienie i zadecydowano, iż w czerwcu zostanie przeprowadzony audyt na temat stanu przygotowań do wyjścia, aby umożliwić dalsze przesunięcie terminu do października tego roku.

Jak donoszą źródła polityczne UE, Theresie May zaproponowano termin opuszczenia Unii Europejskiej na 31 października 2019 roku, co ma zabezpieczyć w równym stopniu UE i Wielką Brytanię przed chaosem gospodarczym i handlowym.

Bogdan Feręc

Źr: Reuters

Znajdź nas:

Minister Harris pod
Nieszczepione dzieci
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn