Jest następca Omicrona

Wiele osób z niecierpliwością i w napięciu czekało na tę informację, ale nareszcie się pojawiła i mamy kolejną odmianę koronawirusa.

Mówi się, a konkretnie Światowa Organizacja Zdrowia, że nowy wariant, który został wykryty we Francji, jest „lepszy” od poprzedników, bo wchodzi w reakcję z ludźmi „mocniej i głębiej”. Ten wariant obserwowany był już na świecie, ale WHO, monitorowała sytuację, a dopiero pojawienie się tej odmiany we Francji, kazało nadać mu nazwę „IHU”.

Szczep B.1.640.2, czyli IHU, jak do tej pory, nie stwarza większego zagrożenia, jednak niektórzy ze specjalistów z zakresu wirusologii twierdzą, iż jest groźniejszy od wszystkich poprzednich.

Z tą opinią jest się obecnie trudno zgodzić, bo skoro WHO stwierdziło, że obserwuje IHU od kilku miesięcy, w różnych częściach świata, a do tej pory, nie zaczął on dominować, to nie może mieć zbyt dużej mocy sprawczej, czyli rozłożenia pandemicznego ludzkości. Mówi się jednak, że z IHU, może być inny problem, gdyż, co zostało zasugerowane przez część świata naukowego, jest on jakoby odporny na szczepionkę Covid-19.

Również tej ostatniej informacji nie można potwierdzić, bo nie ma jeszcze w tym zakresie konkretnych badań, więc osoby, które tak uważają, nadinterpretują możliwości nowej odmiany.

Naukowcy, którzy w sposób realny podchodzą do wirusów, dodali, że to nic nadzwyczajnego, iż mamy kolejny wariant, bo naturą wszystkich wirusów są mutacje. Te trwają cały czas, więc wirusy, starają się tak zmienić, by faktycznie być groźniejszymi, ale w niewielu przypadkach to właśnie się im udaje.


Sama odmiana IHU może mieć wyższą zdolność transmisji, bo sugeruje to jego budowa i markery białkowe, ale przed zakończeniem serii badań, nie można powiedzieć, że tak właśnie jest.

We Francji wraz z pacjentem zero, odnotowano do tej pory 12 przypadków zakażenia wariantem IHU, ale co podkreślono, nie ma dalszych informacji, by kolejne osoby zakaziły się tą właśnie odmianą.

*

IHU…, bez żadnych końcówek 😉

Bogdan Feręc

Źr: Polska Agencja Prasowa

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sinn Féin nie jest
Ryanair zakończył
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська