Jest duże prawdopodobieństwo przyjęcia szczepionki na koronawirusa

Ankieta przeprowadzona na zlecenie the Irish Pharmaceutical Healthcare Association pokazała, że większość respondentów z Irlandii, prawdopodobnie przyjmie szczepionkę przeciwko Covid-19, o ile taka zostanie opracowana.

W badaniu prawie ¾ respondentów odpowiedziało, iż prawdopodobnie zaszczepi się przeciwko koronawirusowi, jeżeli tylko taki farmaceutyk będzie dostępny. W 52% przypadków jest bardzo prawdopodobne, iż szczepieniu poddadzą się mieszkańcy Zielonej Wyspy, a 21 przyznało, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że poddadzą się szczepieniu.

Na drugim końcu badań są przeciwnicy szczepień, więc 20% odpowiedziało, że raczej się nie zaszczepi, a 10%, iż nie ma pewności, czy podda się szczepieniu.

Dyrektor generalny the Irish Pharmaceutical Healthcare Association Oliver O’Connor powiedział, że ich badania wykazały, iż większość mieszkańców wyspy podda się szczepieniu przeciwko chorobie wywoływanej wirusem SARS-CoV-2, ale do ideału nadal daleko, gdyż by zabezpieczyć całe społeczeństwo, tym powinno poddać się ponad 90% mieszkańców Irlandii. O’Connor dodaje, że w społeczeństwie irlandzkim należy podnieść świadomość szczepień, żeby mieszkańcy wyspy szczepili się gremialnie.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: The Times/Reuters

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish