Jednoznaczne stanowisko minister edukacji

Szefowa Departamentu Edukacji Norma Foley powiedziała, że szkoły w Irlandii nie będą zamykane, na żadnym z poziomów ograniczeń.

Wg minister Foley, szkoły są stosunkowo bezpiecznymi miejscami i nie przyczyniają się znacząco do rozprzestrzeniania koronawirusa, więc nie ma potrzeby, aby zamykać je masowo. Oczywiście w nielicznych przypadkach, kiedy okaże się to konieczne ze względów zdrowotnych i niektóre z placówek mogą być zamykane, ale wyłącznie okresowo.

Opinia minister Foley przedstawiona została po zapowiedzi zwiększenia poziomu ograniczeń w Irlandii Północnej i po decyzji rządu w spawie podniesienia ograniczeń do poziomu czwartego w hrabstwach przygranicznych.

Minister Norma Foley:

–  Wszystko, co wiemy do tej pory i wszystko, co zostało ponownie potwierdzone w zakresie zdrowia publicznego, mówi nam, że nasze szkoły mogą pozostać otwarte i że są zasadniczo bezpiecznymi przestrzeniami dla całej społeczności szkolnej. Zalecenie jest, aby szkoły pozostały otwarte, na każdym etapie ograniczeń, na jakim byliśmy i jaki będzie wprowadzony.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Education

Polska-IE: Udostępnij
Irlandia może stać
Zieloni pod ostrzał
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian