Jeden lub dwa dni w szkole

Minister Edukacji powiedział, że o ile zasada 2-metrowego dystansu pozostanie na dłuższy czas, to nie będzie możliwości powrotu dzieci do szkół.

Z opublikowanego dzisiaj raportu Ministerstwa Edukacji wynika, że pozostawienie dystansu społecznego 2 metrów, ograniczy ilość uczniów w szkołach, a to doprowadzi do przedziwnej sytuacji. W takim przypadku dzieci ze szkół podstawowych przebywałyby w nich jeden dzień w tygodniu, natomiast uczniowie starsi, maksymalnie dwa dni na tydzień.

Zredukowanie dystansu do jednego metra, poprawi nieco sytuację pod względem ilości uczniów w szkołach, ale nie będzie powrotu do normalnych zajęć lekcyjnych, gdyż w szkołach podstawowych uczniowie przebywać będą zaledwie dwa i pół dnia w tygodniu. W przypadku uczniów szkół średnich będzie można powiedzieć o pewnym „powrocie do przeszłości”, albowiem uczniowie uczyć się będą w szkołach przez całe cztery dni.

Minister Joe McHugh:

– Gdybyśmy przywrócili tylko 20% lub 50% naszych studentów w sierpniu i wrześniu, moglibyśmy potencjalnie wyrządzić więcej szkód z powodu zaniedbania edukacji i potencjalnej regresji z tego powodu. Opracować zrównoważony plan pełnego ponownego otwarcia szkół.

Tu z pomocą przychodzi minister zdrowia Simon Harris, który stwierdził, że zasada 2 metrów prawdopodobnie obowiązywać będzie także we wrześniu, ale szkoły mogą otrzymać specjalne wytyczne, by umożliwić powrót do szkoły większej ilości dzieci jednocześnie.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Education

Polska-IE: Udostępnij...
124 dni bezkrólewia
[Wybory prezydenckie
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish