Jeden człowiek zaraził 56 osób

HSE opublikowało raport, w którym przekonuje, iż zidentyfikowano mężczyznę, który po powrocie z zagranicy, zakaził koronawirusem 56 innych osób.

Informacja przekazana mediom przez Department of Public Health ma być wskazaniem, jakie skutki ma brak izolacji, szczególnie w przypadku osób, które odmawiają kwarantanny. Wg urzędników Health Service Executive, mężczyzna, który niedawno powrócił z zagranicznych wojaży, nie zastosował się do 14-dniowej izolacji, jaka zalecana jest po powrocie na wyspę, ale i kontaktował się z wieloma osobami, w tym spoza kręgu swoich najbliższych znajomych i rodziny.

W konsekwencji miało to doprowadzić do zakażenia przynajmniej 56 osób, które pochodzą z dziesięciu gospodarstw domowych, a Covid-19 stwierdzono też u członków jednej z drużyn sportowych, którzy mieli kontakt z mężczyzną.

Ten przypadek ujawniony został w raporcie, jaki przekazany był przez HSE Departamentowi Zdrowia Publicznego Mid West, a opublikowany, jak dodali urzędnicy, jako przykład nieodpowiedzialnego podejścia do obowiązujących przepisów i swego rodzaju przestroga, co zaznaczono w komunikacie prasowym.

Bogdan Feręc

Źr: Department of Public Health

Polska-IE: Udostępnij