Jak Varadkar farmerem został

Bawią mnie te wszystkie zapowiedzi i zaproszenia, jakie otrzymuję od ugrupowań politycznych, bo sugerują, że są inni, niż są w rzeczywistości.

Teraz padło na Fine Gael, która mienić się chce partią zakorzenioną w społecznościach wiejskich, chociaż trochę kłuci się to z obrazem, który znaleźć można w oficjalnym przekazie. Otóż na stronach irlandzkiego parlamentu, prezentowane są sylwetki posłów i senatorów, również Fine Gael, a i tak samo dzieje się na stronach internetowych ugrupowań politycznych. Te jednak rzadko są odwiedzane, a już zawierające sylwetki członków sporadycznie, więc mało kto wie, że rolników w Fine Gael jest mrowie.

Wynika to z zaproszenia, jakie właśnie przesłane zostało do naszej redakcji, a i wnioski nasuwają się same, czyli szef Fine Gael musi być farmerem i leży mu na sercu los irlandzkiej wsi. Dlatego właśnie wystąpi na konferencji organizowanej przez Fine Gael, gdzie omawiane będą problemy wsi oraz rolników, więc jako znawca tematu, chociaż z wykształcenia lekarz da upust swojej wiedzy rolnej.

Konferencja zaplanowana została na 7 dzień maja tegoż roku, a weźmie w niej udział kolejny ze specjalistów od zagadnień wsi i terenów rolnych, czyli minister spraw zagranicznych i (o)brony Simon Coveney. W gronie laudatorów będzie też miejsce dla ekspertów, a są nimi:

  • Jim Bergin – CEO Glanbia Irlandia
  • Margaret Jeffares – MD Good Food Irlandia
  • Richard Clinton – dyrektor handlowy Dawn Meats na Europę
  • Martina Calvey – Menedżer, Calvey Butchers/Achill Mountain Lamb
  • Aogán O’Fearghail – były prezes GAA

W konferencji udział może wziąć każdy, kto czuje się związany, jak członkowie Fine Gael z rolnictwem, a można to zrobić, rejestrując się na TEJ stronie.

O tym istotnym wydarzeniu informuje natomiast poseł z ramienia partii Fine Gael i w jednej osobie minister stanu odpowiedzialny za badania i rozwój, bezpieczeństwo gospodarstw rolnych oraz rozwój nowych rynków Martin Heydon.

Skoro jednak konferencja dotyczyć ma wsi i terenów wiejskich, to mogę chyba zapytać, dlaczego w gronie mówców, nie ma rolników lub osób, które zajmują się tą gałęzią gospodarki u podstaw? Całkowicie jednak na miejscu będzie na tej konferencji były prezes Gaelic Athletic Association, fachowiec rolny, więc idąc tym tropem, zrobiłem z Leo Varadkara farmera.

Bogdan Feręc

Źr. gł.: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Tradycyjne irlandzki
Studio Dublin – 15