Jak uniknąć ceł przy zakupach?

Brexit zaczął wpływać na nasze życie, również to związane z zakupami online, gdyż okazało się, że zamawiając towary w witrynach zarejestrowanych w UK, możemy obciążeni być dodatkowymi opłatami.

To nie musi być też koniec kłopotów, albowiem w ostatnim okresie, dochodzi do sporych nieraz opóźnień w dostawach, a to wszystko razem wzięte, czyni proces zakupów w Wielkiej Brytanii mało atrakcyjnym. Część osób kupujących online obawia się również, że może zostać obciążona dodatkowymi opłatami celnymi, głównie podczas zakupów na stronach internetowych swoich ulubionych marek, a tam, nie podaje się zazwyczaj informacji, że zostanie naliczone cło.

Wielka Brytania, jako kraj trzeci, rządzi się teraz innymi przepisami podatkowymi, a umowa wyjściowa, jasno precyzuje, że w wymianie towarowej, na poziomie indywidualnym, obowiązują cła, o ile przekroczona zostanie kwota zakupu 22 €.

Tego wszystkiego można jednak uniknąć, ponieważ światowe marki, obecne są w niemal całej Europie. Co ciekawe, a o czym wiele osób do tej pory jeszcze nie wiedziało, zakupów można dokonać właśnie tam, więc logując się do sklepów internetowych z końcówkami adresów „.de”, „.es”, „.fr”, „.pl”. W ten sposób z całą pewnością uniknie się opłat celnych, a i dostawy nie będą obarczone ryzykiem opóźnień, ponieważ nie są dostarczane na wyspę przez Eurotunel i Wielką Brytanię, a bezpośrednim frachtem morskim z kontynentu, podpowiada Retail Ireland.

Nawiasem mówiąc, już teraz brytyjskie Ministerstwo Handlu Zagranicznego informuje, że po 1 stycznia 2021 roku, wielkość prywatnego handlu zagranicznego, obniżyła się o 46%.

Bogdan Feręc

Źr: Retail Ireland

Polska-IE: Udostępnij
Łukasz Tygerski: Zd
Premier oskarżony o
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian