Jak powstrzymać falę kradzieży bankomatowych?

Nad tą problematyką zastanawia się Garda i PSNI, a wkrótce zorganizowana zostanie nawet konferencja w tej sprawie i funkcjonariusze z obu krajów omawiać będą sposoby zapobiegania kradzieżom.

Kradzieże „na koparkę” można uznać za normalny sposób działania złodziei bankomatowych, którzy zamiast iść z postępem, czyli stosować skanery i czytniki kart oraz malutkie kamerki, stosują sposoby swoich dziadów i pradziadów, czyli łom, a w tym przypadku, bo to jednak XXI wiek, koparkę.
W konferencji udział wezmą też przedstawiciele banków, które działają na wyspie, by i oni mogli wypowiedzieć się w tej sprawie, a może i podrzucą jakiś pomysł na pozbycie się problemu.

Do tej pory żadnym zabezpieczeniem jest monitorowanie bankomatów za pomocą kamer CCTV, a nawet zakładanie czujników włamaniowych, bo to sposoby drogie, a na dodatek reagować w sposób szybki można właściwie tylko w dużych miastach.

Oczywiście jest prosty sposób na załatwienie sprawy i co jest już intencją rządów na całym świece, likwidacja płatności gotówkowych, co problem rozwiąże raz na zawsze. Tu jednak mamy niewielką niedogodność, gdyż część ludzi lubi posługiwać się pieniądzem żywym, zarówno w formie bilonu, jak i banknotów.
W takim przypadku także można znaleźć wyjście z sytuacji, bo należy zlikwidować bankomaty, albo zakazać używania koparek i po sprawie.
Bogdan Feręc
Źr: Garda/PSNI

Podziel się:

Utrudnienia w Dublin
LUBLIN: NOŻEM ZASTR
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn