Jak pomóc swojemu organizmowi w detoksykacji?

Pomoc twojemu organizmowi w uruchomieniu jego naturalnych systemów odtruwania  ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu jego jak najlepszego zdrowia.  Proces ten wesprzeć możesz poprzez odpowiednie dobranie i zastosowanie planu utrzymania zdrowia ciała, ducha i umysłu, który spełnia standardy holistycznego życia.

Jeśli nie dbasz o swój stan zdrowia na poziomie ciała, umysłu i ducha, ty samym budujesz drogę dla powstawania poważnych chorób i wpływasz niekorzystnie na swój stan zdrowia na wszystkich tych poziomach.

Nasze uzależnienie od jedzenia jest jedną z trucizn, która wpływa na brak zdolności do naturalnej samo detoksykacji i samoleczenia organizmu.

Eliminacja trującej żywności i zmiana diety oraz wprowadzenie pół postów to świetny sposób na zwiększenie naturalnej zdolności człowieka do samoleczenia.

W poprzednim artykule wspomniałam o trzech podstawowych fazach eliminacji trującej żywności, która jest niezbędna, aby wejść w pełny proces, który wzmacnia naturalną zdolność organizmu do samo detoksykacji.


Wspomnę ponownie o tych trzech fazach.

FAZA 1 – co najmniej 2 tygodnie lub dłużej (3-5 tygodni, jeśli nigdy wcześniej nie wyeliminowałeś żadnego z poniższych produktów).

– Tłuszcze i białka pochodzenia zwierzęcego (mięso, nabiał, jaja-eliminację jaj można przenieść do fazy 2)
– Cukier przetworzony i jego produkty.
– Przetworzona pszenica i jej produkty (z wyłączeniem pełnego ziarna)
– Tłuszcze trans.
– Alkohol (możesz najpierw zacząć od redukcji i przenieść pełną eliminację do fazy 2)
– Palenie (możesz zacząć od redukcji i przenieść pełną eliminację do fazy 2)
– Kawa, herbata (możesz zacząć od redukcji i przenieść pełną eliminację do fazy 2)

FAZA 2 – co najmniej dwa tygodnie lub dłużej, dłużej (3-5 tygodni, jeśli nigdy wcześniej nie eliminowałeś żadnego z wymienionych produktów) przechodzisz do kolejnego kroku, zachowując listę eliminacyjną z fazy 1, dodatkowo dodając eliminację:

– Skrobi (ziemniaki, kukurydza, fasola, ryż itp.)
– Owoców o wysokim indeksie glikemicznym (bardzo słodkie owoce, takie jak melon, arbuz, ananas, truskawki, banany, mango itp.
– Wszelkich produktów mącznych -w tym pełnoziarnistych (chleb, makaron, ciasta itp.)

Jeśli masz ochotę, możesz od razu rozpocząć procedurę od FAZY 2. (jeśli przebyłeś już wcześniej okresy eliminacji wymienionych produktów i napojów oraz innych rzeczy z listy)

FAZA 3 – co najmniej dwa tygodnie (po co najmniej dwóch tygodniach FAZY 2), faza 3 idealnie utrzymywana przez 6 tygodni, po czym powoli wracasz do FAZY 2, a następnie FAZY 1 (najlepiej spróbować wyeliminować lub zredukować do minimum jak najwięcej z LISTY FAZY 1).
Przechodzisz do kolejnego kroku, zachowując listę eliminacyjną z fazy 1 i fazy 2 dodatkowo dodając eliminację:

– Wszelkich ziaren, nasion lub orzechów, w tym kokos.

– Wszelkie białka roślinne.

– Wszelkie oleje i produkty oleiste.

– Grzyby

Wybierz swój początek i postępuj zgodnie z zaleceniami dotyczącymi eliminacji produktów z konkretnej fazy, w którą chcesz wejść.

Przeczytaj poprzedni artykuł klikając tutaj:

Jeśli nie masz ochoty wchodzić w cały protokół, możesz zacząć od próby eliminacji tylko niektórych produktów.

Może zaczniesz od fazy 1 przez pierwsze 2 tygodnie, obserwując, czy czujesz się lepiej? Może to sprawi, że zechcesz wejść do fazy 2 i 3?

Dlaczego nie zechcieć po prostu zaobserwować zmian zachodzących w organizmie, próbując przynajmniej na początek wyeliminować jeden z produktów z listy fazy pierwszej? Jeśli nie masz ochoty eliminować ich wszystkich, możesz spróbować odhaczać kolejno jeden za drugim zamiast wszystkie na raz.

Jakie pokarmy powinniśmy spożywać, aby pomóc organizmowi w procesie detoksykacji?

We wszystkich fazach powinniśmy wspomagać organizm naturalnymi pokarmami i ziołami, które wspomagają procesy detoksykacji.

Jakie to produkty?

– warzywa korzeniowe (marchew, buraki, seler, rzodkiewka, pietruszka, chrzan, koper, koper włoski itp.)

– kapustne (wszystkie kapusty, kalafior, jarmuż itp.),

– cebulowate (cebula, czosnek, por itp)

– dyniowate (ogórki, zwłaszcza marynowane, dynia, bakłażan, cukinia itp.)

– liściaste (sałata, rukola, seler naciowy.)

– psiankowate (pomidory, cała papryka itp.),

– przyprawy naturalne (nieprzetworzone przyprawy, takie jak sól mielona, ​​pieprz mielony, kminek
nasiona, liść laurowy, ziele angielskie, oregano, tymianek, rozmaryn, kurkuma, imbir, chili itp oraz inne przyprawy naturalne)

– owoce (jabłka, grejpfruty, cytryny, limonki, kiwi, pomarańcze, gruszki, wiśnie, śliwki. Ogólnie Owoce o niskim indeksie glikemicznym)

– Herbaty ziołowe (czystek, nagietek, moringa, kwiat czarnego bzu, wiązówka błotna itp. Zioła o właściwościach oczyszczających, moczopędnych i przeciwzapalnych)

Proporcja owoców i warzyw powinna wynosić 30/70%, co oznacza, że ​​powinieneś spożywać mniej owoców niż warzyw.

Podczas protokołu bardzo zaleca się spożywanie warzyw sfermentowanych. Sfermentowana żywność powinna być zawsze włączona do diety, niezależnie od tego, czy rozpoczynamy specjalny protokół, czy nie. Zachęcam Cię, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak fermentować żywność i wprowadzić ją do swojego codziennego planu posiłków.

FAZA 3 protokołu

„” Protokół jest przeprowadzany w dwóch etapach. W pierwszym etapie „fazie oczyszczania”, zaleca się spożywanie warzyw i owoców. Drugi etap to wprowadzenie zdrowej diety, gwarantującej równowagę w organizmie i jego dobrą kondycję (zalecenie wyeliminowania pokarmów z listy fazy 1 lub zredukowania ich do minimum). Pierwszy etap nie powinien być jednorazowym epizodem, do którego nie wracamy. W okresie zdrowego odżywiania zalecamy krótkoterminowe wstawki diety warzywno-owocowej, np. tydzień tej diety lub miesiąc, lub dwa razy w tygodniu post na wodzie. Czas leczenia uzależniony jest od zaawansowanej choroby danej osoby i zaangażowanej jej współpracy.

Najlepsze efekty uzyskuje się po sześciu tygodniach stosowania diety warzywno-owocowej. Można również stosować krótkie kuracje, przeplatane okresami zdrowego odżywiania (faza 1 i 2 – protokołu przygotowania). Podczas zabiegu (faza 3) zaleca się spożywanie warzyw naturalnie ubogich w tłuszcze, białka i węglowodany złożone.


Podczas fazy 3 oczywiście eliminujesz wszystkie produkty wymienione w listach produktów z fazy 1, 2 i 3. Nie jesz zbóż, orzechów, ziemniaków, chleba, mleka, oleju, mięsa ani słodkich owoców, a także jakichkolwiek białek roślinnych, takich jak brokuły, fasola, rośliny strączkowe itp. Produkty te są zbyt pożywne, hamują utratę wagi, co jest równoznaczne z zahamowaniem procesów spalania własnych złogów tłuszczu i zdegenerowanych tkanek. Jednym z najczęstszych błędów w leczeniu jest dodawanie pokarmów bogatych w wartości odżywcze, takich jak mleko, olej i masło, co przerywa odżywianie wewnętrzne. Nie pij mocnej herbaty, kawy, alkoholu ani nie pal. Warzywa zaleca się spożywać w postaci sałatek, soków, warzyw duszonych oraz zup gotowanych na wodzie bez tłuszczu. Ilość jedzenia jest dowolna, biorąc pod uwagę, że po kilku dniach diety znika uczucie głodu. Ten proces sprawia, że ​​sam zmniejszasz ilość spożywanego jedzenia. „
W przypadku nietolerancji surowych pokarmów zaleca się początkowo kilkudniowy post na wodzie lub soku, np. marchewka, następnie gotowane warzywa i stopniowe wprowadzanie sałatek. W przypadku wzdęć do potraw należy dodać zmielony kminek z majerankiem.

Zaleca się codzienne spożywanie pokarmów zawierających bakterie kwasu mlekowego, takich jak ogórki kiszone, kapusta, sok z buraków, czosnek czy chrzan. Tylko bakterie fermentacyjne trawią błonnik. Czosnek i chrzan są śmiertelne dla bakterii gnilnych i nie uszkadzają bakterii fermentacyjnych. Podczas zabiegu należy spożywać rośliny zielone (pietruszka, sałata, koperek, pokrzywa, kapusta) w postaci soków, sałatek: z roślin tych pochodzi m.in. dobrze przyswajalny wapń, który zapobiega odkamienianiu organizmu, dostarczając chlorofilu bezcenny magnez i żelazo. Dozwolone jest również stosowanie soli naturalnej z mikroelementami, ponieważ warzywa prawie nie zawierają soli.

Jakie są objawy detoksu?

” Pierwsze dni pół postu warzywno-owocowego to najtrudniejszy okres, gdyż wtedy zachodzi przemiana szlaków spalania. Czasami czujesz osłabienie, głód lub ból głowy. Toksyny rozpuszczalne w tłuszczach (pestycydy, leki) są uwalniane do krwiobiegu. Jeśli leczenie nie zostanie przerwane, po 2-3 dniach wszystkie objawy ustąpią. Ważnym elementem są ruchy jelit, wypróżnienia, ponieważ wtedy ustąpi szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak uczucie osłabienia czy głodu. Pierwszą oznaką poprawy jest lepszy sen, radosny nastrój i niespotykana dotąd chęć do pracy. Wzrasta tolerancja na wysiłek fizyczny, ból wieńcowy, bóle stawów, stopy stają się cieplejsze, troficzne przebarwienia skóry cofają się, ustępują obrzęki i pojawia się wielomocz. Pot i mocz mogą mieć nieprzyjemny zapach, a stolec jest luźny. Dieta warzywno-owocowa dostarcza tylko 400 kcal (a zwykła dieta to około 2000 kcal lub więcej), co przywraca komórkom wrażliwość na insulinę. W tym czasie obniża się poziom insuliny we krwi, zmniejsza się nerkowa absorpcja sodu w nerkach (dane literaturowe), co powoduje ustąpienie wszystkich chorób należących do zespołu X. Normalizacja ciśnienia, podobnie jak ustąpienie cukrzycy czy choroba wieńcowa następuje samoistnie. Lekarstwa na receptę należy redukować pod nadzorem lekarza. W trakcie leczenia tzw. kryzysy rekonwalescencji przybierają postać nasilenia niektórych dolegliwości, które wystąpiły w przeszłości, np. bóle stóp, które ustąpiły wiele lat temu, szumy uszne od dzieciństwa, gdy ktoś miał zapalenie uszu, zawroty głowy podobne do tych, które występowały na przykład w szoku po udarze mózgu, obrzęk dziąseł, bóle stawów, niedokrwistość itp. objawy te zwykle ustępują spontanicznie. Zdarza się, że po spożyciu mięsa kryzysy ustępują (podobnie jak u narkomanów ustępują objawy odstawienia pod wpływem narkotyku). Najdłużej trwają procesy regeneracyjne zdegenerowanych kości i stawów, od kilku miesięcy do kilku lat. Już po 6 tygodniach diety następuje natomiast regresja przykurczów stawów w chorobie zwyrodnieniowej stawów czy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Sole (piasek) są swobodnie uwalniane z moczem. Poza ogólnym osłabieniem nie zaobserwowano innych skutków ubocznych diety. W moczu pojawia się chwilowo aceton, który znika po wypiciu roztworu miodu lub spożyciu słodyczy. Na podstawie własnych badań stwierdzono, że podczas stosowania diety warzywno-owocowej: a) utrata masy ciała jest proporcjonalna do masy początkowej: im wyższa masa wyjściowa, tym większa jej utrata. Szczuplejsze osoby po 2 tygodniach tracą średnio 3-4 kg, a otyłe 4-6 kg. Pacjenci z nadwagą chudną około – 8 kg po 4 tygodniach, po 6 tygodniach diety – 12 kg. Utrata masy ciała jest większa na początku diety i wynosi 0,48 kg na dzień, po 4 tygodniach 0,4 kg, po 6 tygodniach tylko 0,28 kg; b) u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, poziom cholesterolu całkowitego obniża się po 6 tygodniach diety o 23%, LDL o 13%, trójglicerydy o 67%, cholesterol HDL początkowo spada, a po 6 tygodniach wzrasta o 32%, co odpowiada przywróceniu metabolizmu lipidów oraz ich unormowaniu; c) w przypadku przewlekłych infekcji bakteryjnych może wystąpić gorączka (ok. 4 dnia diety), która po 4-6 dniach ustabilizuje się samoczynnie; d) pH OB, jeśli jest wysokie, zmniejszy się już po kilku dniach stosowania diety. W chorobach zapalnych OB po kilku dniach leczenia chwilowo narasta, a następnie spada; e) dieta pozwala zmniejszyć (lub odstawić) leki. Na przykład obniżenie dawki przewlekłych hormonów steroidowych nie zaostrzy objawów pierwotnej choroby (astma, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie wątroby), co jest zwykle niemożliwe na normalnej diecie; h) powrót do poprzednio stosowanej diety mięsnej u pacjentów po zabiegu warzywnym powoduje nawrót chorób podstawowych.

Nie zaleca się stosowania tego typu diety u kobiet w ciąży, w zaawansowanych chorobach wyniszczających, takich jak nowotwory, nadczynność tarczycy, w okresie przedoperacyjnym. ”
Źródło: ” Przywróć zdrowie żywieniem ” dr Ewa Dąbrowska.

Jeśli chcesz, abym wspierała Cię podczas twojej osobistej podróży, zapisz się na spotkanie wprowadzające do holistycznego zdrowia Holistic Health Introduction.

Po otrzymaniu ankiety, dotyczącej twojego zdrowia wypełnionej przez ciebie online, spotykamy się na 2,5-godzinnej rozmowie video, podczas której omawiamy wszystkie odpowiedzi i możliwe wprowadzenie zmian stylu życia na poziomie ciała, umysłu i ducha. Po tym spotkaniu otrzymasz pisemną informację zwrotną, w której znajdziesz wskazówki dotyczące odżywiania i zmian stylu życia, które są spersonalizowane pod kątem twoich aktualnych potrzeb, chęci i możliwości ich zastosowania. Pracujemy indywidualnie na wszystkich płaszczyznach twojego życia, a wprowadzone zmiany od razu poprawiają jego jakość. Celem stworzonego planu jest zbudowanie trwałej podstawy twojego zdrowia, która spełnia twoje osobiste potrzeby i zarazem standardy holistycznego życia.

Zachęcam również do dołączenia do wyzwania na FB gdzie można znaleźć więcej  wsparcia dla eliminacji żywności toksycznej, oraz wprowadzenia zmian, które uruchamiają  procesy oczyszczania organizmu.

@4evafitie

Ewa Witek

eva@4evafit.ie

www.4evafit.ie

Polska-IE: Udostępnij
Enda Kenny zostanie
W Szwecji maseczki t