Jak ominąć przepisy samoizolacji? Niezręczność wypowiedzi, czy planowe działanie?

Fáilte Ireland twierdzi, że coraz więcej osób chciałoby spędzić wakacje na wyspie, ale za sprawą dwutygodniowej kwarantanny po przylocie, część turystów z zagranicy, rezygnuje z pobytu w Irlandii.

Trochę dziwnie w tym kontekście brzmią słowa, iż organizacja promować będzie Irlandię Północną, jako kraj, do którego można przylecieć z większości państw europejskich. Co ciekawe, Fáilte Ireland mówi też, że turystyka przygraniczna, generuje całkiem pokaźne dochody Republice, więc jest to dosyć jasne wskazanie, że turyści z zagranicy, mogą zaplanować swój lot do Irlandii Północnej, a następnie przemieścić się, bez wymaganej 14-dniowej kwarantanny do Republiki Irlandii.

O ile prawdą są twierdzenia Fáilte Ireland, że chodzi o promocję całej wyspy, to można się z tym zgodzić, ale w takim razie, po co wzmianka o wolnym (bez kwarantanny), ruchu granicznym w ramach wyspy?

Zapowiedź o promowaniu Irlandii Północnej to nie działania w pełnym znaczeniu tego słowa, gdyż organizacja dopiero rozważa taką możliwość, jednak zaznaczyć należy, iż to wyraźna wskazówka dla potencjalnych turystów, którzy chcieliby popatrzeć na padający deszcz i odwiedzić zamglone klify Moher w Republice.

Bogdan Feręc

Źr: Fáilte Ireland/RTE/The Journal

Polska-IE: Udostępnij...
Sinn Féin uderza w
Studio Dublin – 10
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish