Jak mówi Met Éireann, dobra pogoda „on the way”

Jutro, gdyby ktoś zapomniał, rozpoczyna się w Irlandii długi weekend, więc do tego należy się odpowiednio przygotować, czyli wymyślić coś, co pozwoli przetrwać go w domu.

Piątek będzie dniem deszczowym z lekkim i umiarkowanym wiatrem, a ulewy spodziewane są na zachodzie i północy kraju. Poprawa pogody przewidywana jest na godziny wieczorne. Temperatury nie będą rozpieszczać, bo w najcieplejszym momencie dnia będzie do 13 stopni Celsjusza. W nocy spadek temperatury do +1 stopnia, a w dzielnicach północnych, może pojawić się nawet szron.

Sobota głównie sucha i słoneczna, ale nie można mówić o bezchmurnym niebie, bo nad naszymi głowami sunąć będą obłoki, a których czasami popada deszcz. Wzrost zachmurzenia będzie domeną godzin popołudniowych, by z tych w nocy zaczęło padać. Wzrośnie nieco temperatura i najcieplej będzie na południu, gdzie termometry wskazywać mogą nawet 15 stopni Celsjusza. Wiatr lekki, a w nocy od +2 do +5 stopni.

Niedziela powinna być słoneczna, o ile prognoz synoptyków nie zaburzy front niskiego ciśnienia, który niezdecydowanie myszkuje na Północnym Atlantyku i może ściągnąć do nas chmury z opadami. Jeżeli jednak nie dotrze nad wyspę, to na tej powinno być około 17 stopni Celsjusza, właściwie bezdeszczowo, a wiatr słaby.

Poniedziałek Bank Holiday zapowiada się słonecznie, z lekkim wiatrem ze wschodu, a i bezdeszczowo. Temperatury w dzień od 14 do 19 stopni Celsjusza na zachodzie wyspy. W nocy ponownie zimno, a to ze względu na bezchmurne niebo i wtedy termometry mogą wskazać zaledwie +3 stopnie.

Kolejne dni suche i słoneczne z temperaturami standardowymi dla tej pory roku.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij...
Sprzedaż samochodó
NFORMACJE CBŚP I SG
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish