Jak mieć grubą kasę i chude ciało – bez wychodzenia z domu

Ogólnie cieszą mnie pomysły irlandzkiego rządu, bo sam kręci bat na siebie, a i wciska nam w kieszenie grubą kasę.

Chodzi o przyjęte przez gabinet Micheála Martina rozporządzenie, a to dotyczy firm farmaceutycznych, iż nie będą „pociągane za odpowiedzialność”, jak się komuś stanie coś złego, po przyjęciu preparatu stworzonego w pośpiechu. W związku z tym rząd uruchomił kampanię i zachęca, żeby się szczepić, a to oznacza, że przejął pełną odpowiedzialność za skutki, jeżeli niepożądane wystąpią.

To wręcz doskonała informacja, bo z koncernami farmaceutycznymi ciężko wygrać jakiś proces, a z irlandzkimi władzami, pójdzie znacznie prościej. Wystarczy udowodnić, że namawiali, że słabo informowali o skutkach ubocznych i twierdzili, że powinienem się zaszczepić, aby chronić innych oraz pomóc w przewracaniu, czy tam przywracaniu normalności. To ich słowa.

Drogi Panie premierze, drogi rządzie,

Będę pierwszym, który pójdzie się zaszczepić i będę czekał, by skutek u mnie niepożądany wystąpił. Wtedy z całą pewnością, skoro mnie namawiałeś, zażyczę sobie kolosalnego odszkodowania i nie będę musiał pracować, bo kasy będę miał pod dostatkiem. Chcesz rządzie tego? Ja jestem gotowy!

To jedna część świątecznych porad dla mieszkańców Irlandii, bo jest też druga, a ta związana jest także z walką, ale tym razem z otyłością. Otóż reklamy mówią, że schudnę i to prawie 40 kilogramów w miesiąc, bez wychodzenia z domu. Jeżeli odrzucę racjonalne tłumaczenia, a i wiedzę, to nawet mogę się z tymi nie do końca rozsądnymi reklamami i ogłoszeniami zgodzić. Moja analiza tego stwierdzenia wykazała, że jeżeli faktycznie nie będę wychodził z domu, to nie zrobię zakupów, a skoro ich nie zrobię, to nie będę jadł. Wniosek – Schudnę! Tylko czy taka reklama zawiera w sobie prawdę?

Nie ufajmy więc reklamom, miejmy ograniczone zaufanie do polityków i myślmy, bo to może mieć kolosalną dla nas wszystkich przyszłość.

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij
Świętujemy, ale cz
Martina kusi Ameryka
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian