„Jak dotąd wszystko idzie dobrze”

Minister zdrowia Simon Harris powiedział, iż jest zadowolony z rozwoju sytuacji po zniesieniu pierwszych ograniczeń i „jak dotąd wszystko idzie dobrze”.

Harris w porannym programie radia NewsTalk stwierdził, że wyglądał wczoraj przez okno swojego biura na ulicę i zaobserwował wzrost ruchu, ale nie uważa, by był on znacznie większy. Wg ministra, o ile nadal wszystko będzie przebiegać w ten sposób, to kolejne fazy odmrażania gospodarki, postępować będą zgodnie z planem. Szef resortu zdrowia dodał, iż nadal zauważalne jest niewielkie koronawirusowe napięcie wśród mieszkańców Irlandii, ale spodziewa się, że to wkrótce minie, i zaczniemy wracać stopniowo do normalnych zachowań.

Minister Simon Harris:

– Oczywiście jeszcze jesteśmy na początku, oczywiście – właśnie widzieliśmy, jak sądzę, cały jeden dzień, odkąd zaczęliśmy stopniowe i powolne łagodzenie ograniczeń, ale jak dotąd wydaje mi się, że jest dobrze. Jestem w Departamencie Zdrowia tutaj, w centrum miasta, i nawet kiedy rozglądam się po centrum, podróżuję do własnego domu, zauważa się pewien ruch uliczny, ale nie jest on zbyt istotny. Widzę ludzi, którzy są poza domem i wciąż trzymają się dystansu społecznego. Naprawdę wierzymy, że najlepszą szansą na znalezienie tego – nazwijmy to najsłodszym miejscem – w którym możemy żyć razem z wirusem i prowadzić swoje życie w normalny sposób, jest robienie tego w powolny i stały sposób. Jeśli wytrzymamy te trzy kolejne tygodnie, naprawdę mam nadzieję, że wrócę do tego programu i porozmawiamy o tym, jak możemy teraz iść naprzód i robić więcej, podróżować i widywać więcej ludzi. Jeśli jednak źle podejdziemy do tego, możemy zobaczyć, zły kierunek i ponowne ograniczenia. Nie chcę nieść przesłania zagłady, ale ten postęp jest bardzo kruchy.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij...
Covid-19: Rada przyj
Lotnisko w Dublinie
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish