Jaguar Land Rover zapowiada redukcję zatrudnienia

Koncern stwierdził, iż planuje dalsze kroki w dziedzinie modernizacji swojego sposobu działania, a jednym z nich stanie się zmniejszenie zatrudnienia.

Jak poinformowały władze Jaguar Land Rover, obecnie, należy zmniejszyć koszty, jakie ponoszone są przez tego producenta samochodów, więc stanie się to poprzez redukcję zatrudnienia. Tej natomiast doczeka się w najbliższym czasie około 2000 pracowników, jakich Jaguar Land Rover, zatrudnia w swoich oddziałach na całym świecie.

To nie pierwsze zwolnienia w Land Roverze, bo takie obserwowane były już wcześniej, a wiązano je ze spadkiem zainteresowania produktami tej marki.

Teraz, nadszedł czas na kolejne zwolnienia, a nie jest wykluczone, że podejmowane będą też dodatkowe działania. Firma usilnie utrzymuje, że nie ma to związku z brexitem i wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ale innego zdania są analitycy branży samochodowej.

Jak twierdzą, Jaguar Land Rover, od dawna boryka się ze zmniejszającą sprzedażą swoich aut i nawet działania marketingowe, nie przyniosły oczekiwanej, znaczącej poprawy sytuacji.

Jaguar Land Rover dodaje, że obecna redukcja zatrudnienia, nie będzie miała wpływu na osoby zatrudnione na liniach produkcyjnych.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Zdj: Jaguarlandrover.com

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Fianna Fáil przejdz
Tego chcieli uczniow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian