Jaguar Land Rover na skraju bankructwa

Jeden z największych pracodawców na brytyjskim rynku zwrócił się właśnie o tamtejszego rządu o przyznanie pomocy finansowej.

Wg Jaguar Land Rover UK, firma stanęła w obliczu głębokiego kryzysu, a to wymaga pomocy finansowej państwa, by utrzymać stanowiska pracy. O ile jeszcze przed pandemią mówiło się, że JLR ma pewne kłopoty finansowe, to te, nie były na tyle poważne, aby uciekać się do prośby o wsparcie z państwowej kasy. Teraz jednak, czyli w okresie pandemii, kiedy drastycznie spadła sprzedaż samochodów, koncern wieszczy swój upadek, a z całą pewnością znaczącą redukcję etatów i zmniejszenie produkcji do absolutnego minimum.

Spółka Jaguar Land Rover, nad którą nadzór właścicielski sprawuje indyjski koncern TATA Motors, uważa, że pomoc państwa jest w tym okresie niezbędna, co pomoże przetrwać w bardzo trudnych chwilach.

Aktualnie mówi się o pomocy finansowej w kwocie 1 miliarda funtów, ale niektóre źródła podają, że może chodzić nawet o 2 miliardów funtów, co jest kwotą bardziej realną w ocenie analityków wypowiadających się dla SKY News.

W piśmie skierowanym do brytyjskiego rządu wspomniano, że o ile nie uda się uzyskać rządowej pomocy, w całej Wielkiej Brytanii pracę w Jaguar Land Rover straci nawet 38 000 osób.

Bogdan Feręc

Źr: SKY News

Polska-IE: Udostępnij...
Tworzona jest „cza
Wzrósł ruch samoch
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish