Ivana Bacik przedstawia priorytety, jako nowo wybrany TD

Po włączeniu do rejestru posłów Labor TD dla Dublin Bay South Ivana Bacik powiedziała, że ​​będzie priorytetowo traktować kluczowe kwestie związane z mieszkalnictwem, opieką, klimatem i społecznością.

Poseł Bacik powiedziała:

– Chcę oddać hołd mojemu niezwykłemu zespołowi kampanii kierowanemu przez Dermota Ryana i mojemu zastępcy dyrektora ds. wyborów Duncana Smitha, a także ogromnej liczbie wolontariuszy, którzy niestrudzenie pracowali na ścieżce kampanii. Ludzie byli bardzo zaangażowani w te wybory i chcieli usłyszeć, jak kandydaci proponują rozwiązanie szeregu poważnych problemów. Jestem zaszczycona i wdzięczna, że zostałam wybrana do reprezentowania mieszkańców Dublin Bay South. Mieszkańcy Dublin Bay South głosowali za zmianą, szczególnie w kilku kluczowych obszarach, w tym w opiece nad dziećmi, gdzie moim zdaniem potrzebujemy drogi Donogh O’Malley, aby zapewnić każdemu dziecku w Irlandii prawo do bezpłatnego miejsca w przedszkolu. Potrzebna jest również zmiana w opiece nad osobami starszymi, gdzie potrzebujemy nowego sprawiedliwego porozumienia, tak, aby starsi obywatele mogli mieć wybór, gdzie mogą otrzymać wsparcie – nie tylko w domach opieki, ale także we własnych domach. Musimy również zobaczyć zmiany w podejściu do naszych udogodnień dla społeczności i ulepszaniu wspaniałych obiektów naturalnych w okręgu wyborczym. Gdy zajmujemy się kryzysem mieszkaniowym, musimy budować zrównoważone społeczności, które są przyjazne i tworzyć przestrzeń publiczną, w której ludzie mogą bezpiecznie nawiązywać kontakty towarzyskie i czerpać korzyści z przebywania na świeżym powietrzu.

Kontynuując swoją wypowiedź posłanka Bacik dodała:

– Kryzys mieszkaniowy ma bardzo poważny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Podczas mojej kampanii wraz z senator Rebeccą Moynihan wprowadziłam ustawę o prawach najemcy, która stanowiłaby radykalną zmianę, zajmując się kluczowymi problemami, z którymi borykają się najemcy – bezpieczeństwem najmu, czynszów i kaucji oraz jakością wynajmowanego mieszkania. Najemcy potrzebują przerwy. Rząd musi zdać sobie sprawę, że ludzie wynajmują domy, a nie możliwości inwestycyjne. Obecne podejście rządu do polityki pozbawia tak wielu najemców możliwości zajęcia własnego miejsca. Ta ustawa zapewniłaby wzmocnioną ochronę praw najemców i poprosiłam rząd o jej poparcie. 

* TD – Teachta Dála (wym: taszta dola – źr: Conor G.), czyli członek Dáil Éireann – niższej izby irlandzkiego parlamentu, gdzie obie izby noszą nazwę Oireachtas. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Zdjęcie opublikowane dzięki uprzejmości i współpracy z Oireachtas Press Office.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Błędy strategiczne
Paszport szczepień