Irlandzkie media kupione przez Niemców

Właściciel kilku stacji radiowych w Irlandii, sfinalizował właśnie sprzedaż swoich aktywów udziałowych, co stało się podstawą do przejęcia rozgłośni przez firmę Bauer.

Tym samym Newstalk, Today FM, Spin 1038 i 98FM, a także marka „Off the Ball”, znajdują się teraz pod innym nadzorem właścicielskim. Bauer kieruje się innymi kryteriami nadawczymi, bo postawił głównie na muzykę, ale zaczyna powoli zmieniać profil swojej działalności. Nie zmienia to jednak faktu, iż transakcja warta 100 milionów euro, przynajmniej o takiej kwocie jest mowa, została już sfinalizowana i dotychczasowy właściciel, a tym był Denis O’Brien i firma Communicorp, nie są już władzami stacji radiowych w Irlandii.

Większość stacji Bauera znajduje się na kontynencie europejskim, a konkretnie w siedmiu państwach, gdzie nadaje przede wszystkim muzykę.

Co ważne, decyzja o sprzedaży udziałów przez O’Briena, niepokoi pracowników Newstalk, Today FM, Spin 1038 i 98FM, bo chociaż są zapewniani, iż profil prowadzonych rozgłośnie nie zmieni się wcale, to czas przyszły, może okazać się całkiem innych dla tych stacji. Najwięcej obaw mają pracownicy News Talk, czyli rozgłośni, która jest głównym konkurentem RTÉ Radio 1, a obawiają się, że, może podjąć próbę zmiany profilu radia News Talk.

Prezes Bauer Media Audio Paul Keenan zapewnił swoich nowych podwładnych, w liście przesłanym drogą elektroniczną, iż nie planuje żadnych istotnych zmian i próbował rozwiać wątpliwości pracowników rozgłośni, które są teraz częścią Bauer Media Audio.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Irlandia jeszcze dł
Garda będzie się t
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian