Irlandzkie babie lato

Do takiej sytuacji dochodzi raczej rzadko na wyspie, bo wraz z końcem lata, rozpoczyna się okres deszczu i wiatru, by trwać do wiosny.

W tym roku będzie nieco inaczej, gdyż jak zapowiada Met Éireann, od poniedziałku będziemy mieli prawdziwe babie lato, czyli całkiem dużą ilość słońca, a i termometry ponownie pokażą wysokie wartości.

Ten weekend będzie raczej mokry, ale za to ciepły z temperaturami do 21 stopni Celsjusza, natomiast pogoda zmienić się ma już w poniedziałek.

O ile nie można mówić, że opadów nie będzie w ogóle, to będzie ich raczej mało, a na niebie dominować mają obłoki, zza których widzieć będziemy jego błękit. To z kolei sugeruje, że będzie też dużo słonecznych chwil, a układy baryczne, ściągną nad wyspę ciepłe powietrze.

Wg meteorologów, w przyszłym tygodniu, możemy spodziewać się temperatur do 26 stopni Celsjusza, chociaż nie będzie się tak dziać na całej wyspie. W najgorszej sytuacji znajdą się mieszkańcy północy i północnego zachodu kraju, bo tam, chmur ma być najwięcej, a i termometry wskazywać do 22 st. C.

Południe i wschód Irlandii to miejsca, gdzie będzie można pławić się ciepłym blasku słońca i zapomnieć jeszcze na jakiś czas o szalikach oraz czapkach. W rejonach tych nie będą też potrzebne parasole, chociaż tylko w pierwszej części tygodnia.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ryan brnie w oczyszc
W trendzie wzrostowy