Irlandzki stek najlepszy na świecie

Irlandia zawsze słynęła z doskonałej jakości produkowanej tu wołowiny, a teraz mamy kolejne potwierdzenie tej opinii.

Na zakończonym w środę World Steak Challenge, który pierwszy raz odbywał się w Dublinie, stek z irlandzkiej wołowiny rasy Angus, wybrany został najlepszym stekiem świata. Z opinii 40 sędziów wynika, że na doskonały smak wpływa z całą pewnością sposób hodowli bydła, ponieważ to żywione jest wyłącznie trawą, a i cały rok przebywa na pastwiskach.

W konkursie startowali przedstawiciele z 25 krajów uważanych za producentów najlepszej wołowiny, a spróbować można było mięsa z 31 ras bydła mięsnego.

Co ważne, wołowina, o której mowa, sprzedawana jest w irlandzkiej sieci dyskontów spożywczych Aldi, więc nabyć może ją każdy mieszkaniec kraju. Zwycięski stek sprzedawany jest pod marką własną Aldi i produkowany przez ABP Cahir.

To oczywiście nie koniec nagród i wyróżnień, bo na World Steak Challenge wybierano też inne produkty wysokiej jakości w gronie wymienionym przez sędziów, znalazło się jeszcze 75 irlandzkich firm, które oferują wyroby z wołowiny.

To ogromny sukces Irlandii na arenie międzynarodowej i z całą pewnością pomoże zdobyć tutejszym producentom nowe rynki zbytu, a z pierwszych informacji wiemy, że wiele światowych marek handlowych, już przysłało swoje zapytania ofertowe.

To prawda, że irlandzka wołowina, chociaż niedoceniana przez Polonię, jest doskonałej jakości, jednak trzeba umieć ją rozpoznać wśród mnogości mięsa oferowanego przez irlandzki handel, a wskazówką niech będą dwie nazwy gatunków krów, jakie wyróżniają się najlepszą jakością mięsa. Wybierając wołowinę na steki, należy wybrać tę z rasy Angus lub Limousine, a obie, aby były delikatne, muszą charakteryzować się marmurkowym wyglądem, czyli licznymi przerostami.

Bogdan Feręc

Źr: World Steak Challenge

Podziel się:

EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn