Irlandzki sektor lotniczy cierpi przez rząd

Irlandia postawiła na stopniowe znoszenie ograniczeń i chociaż ten proces jest obecnie przyspieszany, to obostrzenia, które zniknęły już w Europie, pozostają na wyspie.

Chodzi tu głównie o ograniczenia dotykające linii lotniczych, więc m.in. o 14-dniową kwarantannę, a to wpływa na cały sektor lotniczy w kraju, bo ten ma już sygnały, iż za sprawą decyzji gabinetu Leo Varadkara, ma znacznie mniej rezerwacji, niż dzieje się to na kontynencie.

Podkreślić należy, że takich problemów nie mają kraje, które najbardziej ucierpiały z powodu koronawirusa, czyli Hiszpania i Włochy, które otworzyły swoje granice i pasażerowie właściwie bez problemów mogą odbywać loty do tych państw.

Linie lotnicze twierdzą również, iż na tych właśnie kierunkach, a w krajach z kontynentu, znacznie wzrosła ilość rezerwacji, więc spodziewają się, znacznie szybszego powrotu dużej ilości pasażerów, którzy podróżować będą w ramach mostów powietrznych. Dlatego właśnie linie lotnicze operujące w Irlandii, zwróciły się z oficjalnym apelem do irlandzkiego rządu, aby ten zniósł zasadę 14- dniowej prewencyjnej izolacji, co w konsekwencji powinno przełożyć się na zwiększenie ruchu pasażerskiego z i na wyspę. W innym przypadku można domniemywać, iż część przewoźników może uznać za zasadne, wycofanie się z tego rynku, a przynajmniej zlikwiduje część połączeń z siatki, jaką proponowano przed wybuchem pandemii.

Linie lotnicze, które proponują loty z Irlandii, podkreślają, że zastosują się do wszelkich wymogów bezpieczeństwa zdrowotnego, ale 14-dniowa kwarantanna, nawet w takiej formie, jaką zaproponował irlandzki gabinet, musi zniknąć.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij...
Osiedle zagrożeniem
McDonald chce być p
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish