Irlandzki rząd trafi przed oblicze Temidy

Restaurants Association of Ireland (RAI) uważa, że gabinet postępuje w sposób nieodpowiedni, zezwalając na wcześniejsze uruchomienie hoteli, blokując taką możliwość restauracjom.

Prezes RAI Adrian Cummins stwierdził, że w dobie, gdzie cztery na dziesięć restauracji stanęło przed wizją trwałego zamknięcia, każdy dzień się liczy i nie można ograniczać możliwości biznesowych kraju. Obecnie restauracje, kawiarnie i puby, są w stanie zawieszenia, a utrzymują się na powierzchni, gdyż sztucznie podtrzymywane są dotacjami państwowymi. Kiedy te się skończą, a nastąpi to już w tym roku, sytuacja zmieni się diametralnie i może dojść do sytuacji, iż wielu właścicieli podejmie decyzję, o ich trwałym zamknięciu.

Samo miesięczne opóźnienie możliwości otwarcia restauracji względem hoteli i tamtejszej gastronomii, na tyle źle odebrane zostało przez RAI, iż postanowiła wejść na drogę prawną i pociągnąć rząd do odpowiedzialności.

Adrian Cummins dodał, iż obecna sytuacja, gdzie hotele i ich restauracje będą mogły przyjmować gości od środy, a zwykłe restauracje od 7 czerwca, by dopiero 5 lipca wpuścić klientów do środka, nie ma niczego wspólnego z równością biznesową. Taka decyzja, nigdy nie powinna się pojawić, bo szkodzi części przedsiębiorstw na wyspie.

RAI chce, aby rząd zmienił decyzję i przyspieszył termin otwarcia restauracji w Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Koniec jest „na wy
Alert pogodowy – d
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian