Irlandzki rząd powinien rozważyć włączenie się do najnowszych propozycji podróży UE

Poseł do Parlamentu Europejskiego Billy Kelleher powiedział, że irlandzki rząd powinien rozważyć przejście na nowe plany podróży do UE, w przeciwnym razie Irlandia pozostanie na lodzie.


Kelleher skomentował tę kwestię po tym, jak Komisja Europejska zaproponowała, aby państwa członkowskie złagodziły obecne ograniczenia w podróżowaniu do UE, aby uwzględnić kampanie szczepień i rozwój sytuacji epidemiologicznej na całym świecie.

Billy Kelleher:

– Jest to zarówno pozytywna, jak i zdroworozsądkowa propozycja Komisji. Jednak ponieważ Irlandia nie jest członkiem strefy Schengen, wymagałoby to od rządu irlandzkiego dobrowolnego przystąpienia do programu. Nie sądzę, aby można było obronić, że Irlandia nadal izoluje się, gdy reszta UE, a nawet świat, się otwierają. Zgodnie z tymi propozycjami Komisji, Irlandczycy mogliby podróżować wszędzie ze względu na wielką pracę Irlandczyków w zwalczaniu wirusa i poziom przeprowadzonych dotychczas szczepień. Ułatwiłoby to również podróżującym przyjeżdżającym z krajów spoza UE takich jak Stany Zjednoczone. Jest to tak ważne dla naszej branży turystycznej, zwłaszcza hrabstw takich jak Kerry, Cork i południowo-wschodni, które są zależne od turystów z Ameryki.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

Polska-IE: Udostępnij
INFORMACJA PRASOWA:
Koncentrując się n
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian