Irlandzki paszport jednym z najpotężniejszych na świecie

Wiele osób stara się o uzyskanie irlandzkiego paszportu, ale nie zawsze wiedzą, że jest teraz jednym z najbardziej pożądanych na całym świecie.

Z najnowszego badania Henley Passport Index wynika, że irlandzki dokument podróży, znajduje się na szóstej pozycji pod względem ważności na świecie, więc uprawnia do podróżowania bez wizy do 186 państw. Co ważne, irlandzki paszport jest obecnie silniejszy, niż paszporty wydane w Wielkiej Brytanii, USA i w Szwajcarii.

Irlandia jest obecnie na szóstym miejscu w rankingu paszportowym i w tym gronie znajdują się także dokumenty z Francji, Holandii, Portugalii i Szwecji, a właśnie Wielka Brytania, USA, Belgia, Szwajcaria oraz Norwegia, ustawiona została na pozycji siódmej. To jednak spowodowane jest tymczasowymi zakazami podróży, ale w rozrachunku ogólnym, więc w statystykach, Irlandia i tak może powiedzieć, że ma silniejszy paszport od amerykańskiego.

Pierwszym na liście paszportem jest japoński, a następne miejsca zajmują paszporty singapurski i niemiecki. Polska znalazła się na 11 miejscu, a ostatnimi na liście są Irak i Afganistan.

Bogdan Feręc

Źr: Henley Passport Index

Polska-IE: Udostępnij...
Czy minister będzie
Irlandia jest lidere
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish