Irlandzki oddział Google najlepszym pracodawcą

Sunday Independent i Statista opracowały listę firm, które uznawane są przez pracowników za najlepszego ich zdaniem pracodawcę.

W badaniu udział wzięło ponad 6500 osób z całej Irlandii, a dane zbierało ponad 200 osób. Projekt, jaki zainaugurował Sunday Independent, pojawiać się ma cyklicznie, a w tym prezentowana będzie list 150 najlepszych firm, w jakich warto się zatrudnić.

Obecnie niekwestionowanym zwycięzcą został gigant technologiczny Google, którego pracownicy nie mają powodów do niezadowolenia, ale co ważne dobrze w kraju ocenia się ponad 800 dużych firm. Irlandzki oddział Google ceniony jest za innowacyjność, współpracę z zatrudnionymi osobami, przywileje pracownicze i co chyba najbardziej cieszy pracujące tam osoby, darmowe posiłki i piwo, które znajduje się w kantynie.

Kolejną firmą wręcz doskonale ocenianą, jako pracodawca był Dublin Bus, a trzecie miejsce zajął Irish Rail.

Badanie, by było pełne, zawierało kilkanaście pytań, a interesowano się też aspektem środowiska pracy, reputacji pracodawcy oraz, czy pracownik, poleci firmę rodzinie i znajomym, jako przyszłego pracodawcę. W badaniu zebrano ponad 75 000 opinii, a te posłużyły do stworzenia rankingu.

Kolejne miejsca, czyli czwarte i piąte zajęły TK Maxx i organizacja charytatywna the Irish Wheelchair Association, natomiast pełna lista firm godnych uwagi podczas zmiany pracy, znajduje się w drukowanym wydaniu Sunday Independent i w wersji elektronicznej, po wykupieniu dostępu.

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent/Statista

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian