Irlandzki eurodeputowany ponad prawem. Fianna Fáil stosuje podwójne standardy?

Poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Fianna Fáil, chociaż powinien dawać dobry przykład, złamał przepisy o 14 dniach izolacji po przybyciu na wyspę.

Media społecznościowe dały wyraz takiemu zachowaniu, bo to kolejna ujawniona wpadka członka Fianny, a wydaje się, że ta, bardziej zdenerwowała irlandzkie społeczeństwo. Szeroko komentuje się obecnie sprawę odebrania uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi ministrowi rolnictwa i gospodarki morskiej Barry’emu Cowenowi, a ten podczas kontroli drogowej, zaprezentował pogardę dla stanowionych przez siebie przepisów, gdyż w wydychanym powietrzu miał promile.

Również partyjny kolega Cowena pozwolił sobie na pewien wybryk, gdyż załamał nakaz 14-dniowej kwarantanny po przylocie do Irlandii, chociaż powód miał ważny, bo uczestniczył w wyborach Micheála Martina na stanowisko premiera, co miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Centrum Kongresowym w Dublinie.

Europoseł Billy Kelleher omijając dwutygodniowy okres kwarantanny, wykazał się więc dużą nieodpowiedzialnością, a i brakiem szacunku dla przepisów krajowych, a jego zachowanie staje w sprzeczności z decyzjami rządu, który nie chce jeszcze uwolnienia granic.

Ten nieodpowiedzialne czyny europosła i ministra, pokazują więc, że członkowie Fianna Fáil stosują podwójne standardy, a i są chyba przekonani, iż stanowione przez nich prawo, obowiązuje gawiedź, nie zaś ich – twórców przepisów.

Bogdan Feręc

Źr. gł.: The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Gabinet zajmie się
Klienci pubów i res
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish