Irlandzka turystyka załamie się w tym roku

Przemysł turystyczny wyspy, może ulec całkowitej zagładzie, o ile i w tym roku, nie będzie możliwości przyjęcia gości.

W tym przypadku w równym stopniu gości zagranicznych i krajowych, bo ci ostatni, nie zapewnią przetrwania wielu hotelom i pensjonatom. Hotelarze z Irlandii mówią, że zbliża się do tego sektora „perfect storm”, który zmiecie większość biznesów hotelarskich. Kwarantanna powinna się więc skończyć jak najszybciej, a władze, zezwalać na podróże tym, którzy zabezpieczeni są szczepionką przeciwko Covid.

Nie będzie tych podróży wiele, ale życie, stopniowo zacznie wracać do normalności.

Podobnie powinno się działać na poziomie międzynarodowym, uważa dyrektor generalny Delphi Lodge w hrabstwie Galway Michael Wade, bo to głównie goście z zagranicy, są źródłem utrzymania sektora hotelarsko-gastronomicznego w kraju. Ich brak, doprowadzi do upadku wielu firm, a te, nie przetrwają kolejnego roku w pandemicznych ograniczeniach.

Jest niewielka nadzieja na to, że ten rok będzie nieco lepszy, niż aktualne wizje właścicieli hoteli oraz pensjonatów, bo wg Michaela Wade, ilość rezerwacji stopniowo rośnie, chociaż w styczniu, niewiele osób zdecydowało się zarezerwować pokój w hotelu.

Wg dyrektora Wade, częściowym problemem dla rodzimego przemysły turystyczno-hotelarskiego jest szef Ryanair Michael O’Leary, który w swoich wypowiedziach, daje nadzieję, iż możliwe będą zagraniczne wycieczki, więc ludzie kierują swoje kroki ku podróżom z Ryanair, zapominając o wakacjach w kraju. O’Leary, ma też obiecywać mieszkańcom Irlandii, przynajmniej w opinii Michaela Wade, że uda się im w tym sezonie letnim lub nawet roku, wydostać z wyspy i spędzić wakacje na ciepłych plażach. To mogą być obietnice bez pokrycia, bo nie wiadomo, w jakim stopniu wirus nadal pozostawać będzie aktywny. Tym samym, bardziej należy przygotowywać się na wakacje na wyspie, nie zaś poza nią i rezerwować pobyty w krajowych miejscach wypoczynku.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Irlandia nie powinna
Hotelowa kwarantanna
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian