Irlandzka służba zdrowia – nie przetrwa zimy

Lista życzeń rządu, nie zapobiegnie zimowemu kryzysowi w irlandzkiej ochronie zdrowia, twierdzi poseł David Cullinane.


Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane skrytykował Zimowy Plan ministra zdrowia i przedstawił go, jako listę życzeń, która nie zapobiegnie zimowemu kryzysowi w służbie zdrowia.

Sinn Féin opublikowało ambitny i szeroki plan ochrony zdrowia Irlandii na początku sierpnia, a plan rządu, jawi się, jako mocno okrojony i wprowadzony zbyt późno – mówił Cullinane.

Poseł Cullinane powiedział:

– Przed nami bardzo trudna zima. Początek Covid-19 był pod wieloma względami tragiczny dla naszej służby zdrowia; nie tylko wpływ, jaki wywarł na opiekę nad pacjentami innymi niż Covid. Musimy znaleźć właściwą równowagę między ochroną zdolności w naszej służbie zdrowia, zapewnianiem opieki związanej z Covid-19, zapewnianiem opieki innej niż Covid i nadrabianiem zaległości w przypadku utraty opieki. Nie uda się tego osiągnąć, patrząc na zimową listę życzeń gabinetu. Sinn Féin opracowała ambitny plan „Ochrona zdrowia Irlandii”, który wyznaczył strategię ochrony i zwiększenia możliwości naszej służby zdrowia. Rządowy plan rządu na zimę – blednie w tym porównaniu i nie przyniesie nic godnego uwagi w tym roku, a listy oczekujących prawdopodobnie przekroczą 900 000 w nadchodzących miesiącach. Potrzebowaliśmy poważnego planu wprowadzenia długoterminowej wydajności systemu. Ten plan jest tymczasowy, który daje zbyt mało, zbyt późno, a większość środków zostanie przekazana pod koniec zimy. Nie dostarczy potrzebnych łóżek, a łóżka, które zostaną dostarczone, nie będą trwałe. Nasz plan zakładał budowę jednostek modułowych latem i przed zimą, tak aby łóżka mogły być na miejscu przed gwałtownym wzrostem zachorowań w czasie zimy. Minister nie skorzystał z naszej rady, przez co służbie zdrowia będzie znacznie ciężej i gorzej. Gabinet nie zapewni opieki nadrabiającej zaległości w leczeniu raka, skoliozy, usług ortodontycznych i dentystycznych oraz rehabilitacji po udarze. Dla osób niepełnosprawnych lub w obszarze zdrowia psychicznego nie prowadzi to zbyt daleko. Rzeczywistość jest taka, że ​​zgodnie z planem ministra, nie będzie możliwości nadrobienia zaległości.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Premier oficjalnie o
Revolut idzie z irla
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian