Irlandzka służba zdrowia będzie jeszcze mniej wydajna

Szef the Health Service Executive Paul Reid ostrzegł, że służba zdrowia w Irlandii, jeszcze przez długi czas będzie znacznie mniej wydajna, co spowodowane będzie wpływem koronawirusa.

Reid dodał, że potrzebne jest teraz wiele zmian, a te wesprą działania lekarzy, ale będą też ochroną personelu oraz pacjentów. Dyrektor Paul Reid poprosił też o wyrozumiałość, ponieważ służba zdrowia dopiero wraca, stopniowo, do swoich wcześniejszych zadań, ale wciąż należy mieć na uwadze, że obsługiwać będzie pacjentów koronawirusowych, którzy potrzebują specjalistycznej opieki medycznej.

Ważne są daleko idące środki ostrożności, a to może powodować dodatkowe opóźnienia w przyjmowaniu pacjentów, więc na to także należy się przygotować.

Paul Reid:

– Usługi, które teraz świadczymy, są czymś, co nazywamy covidową rzeczywistością i nie będą one tak wydajne pod wieloma względami, jak byłyby. To bardzo nerwowy czas w zakresie świadczenia usług zdrowotnych, ponieważ musimy chronić społeczeństwo, musimy chronić pacjentów i musimy chronić naszych pracowników w zakresie świadczenia wszystkich świadczonych przez nas usług.

Zatory powstawać mogą przede wszystkim na oddziałach ambulatoryjnych i pomocy doraźnej, bo tam personel będzie musiał po przyjęciu każdego pacjenta, poddać dezynfekcji ręce, ale i zmienić odzież ochronną. To z kolei wpłynie na szybkość przyjmowania pacjentów, więc także wydłużą się kolejki do specjalistów.

Paul Reid:

– Takie zasady nie dotyczą to tylko Irlandii, bo operacje medyczne w Europie trwają obecnie trzy razy dłużej, ponieważ lekarze muszą zakładać i zdejmować środki ochrony osobistej w zupełnie inny sposób. Zmieniły się procedury czyszczenia przed i po przyjęciu pacjenta, a i niektóre z procedur, będą zobowiązani podjąć sami pacjenci.

Szef HSE spodziewa się, że do normalności, irlandzka służba zdrowia wróci dopiero w przyszłym roku, o ile po drodze, nie wynikną nieprzewidziane okoliczności spowodowane koronawirusem.

Bogdan Feręc

Źr: Newstalk

Polska-IE: Udostępnij...
Pojedziesz na zagran
„Historia pewnej p
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish