Irlandzka Marynarka, nie chce polityków na swoich pokładach

Do Departamentu Obrony Republiki Irlandii wpłynęło kilka wniosków, a w tych politycy z wyspy, chcieli uzyskać możliwość wejścia na pokłady irlandzkich okrętów Naval Service.

Na wnioski zareagowało dowództwo Irlandzkich Sił Obrony, głównie admiralicja Naval Service, która sprzeciwiła się możliwości wejścia na pokład osób cywilnych. Argumentowano, iż niemożliwe może stać się zagwarantowanie im pełnego bezpieczeństwa, w czasie obserwacji poczynań rosyjskiej floty.

Zgodnie z tym zdaniem, Departament Obrony, odmówił wydania pozwolenia politykom, aby towarzyszyli irlandzkim marynarzom w czasie, gdy będą prowadzili nadzór nad działaniami rosyjskich okrętów w morskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej Irlandii.

W rejon ćwiczeń rosyjskiej floty Irlandia wyśle przynajmniej dwa swoje okręty wojenne, a prowadzić będą one nadzór z bezpiecznej odległości, brzmi komunikat Departamentu Obrony.

Osobami, które starały się o zezwolenie im wejścia na pokłady irlandzkich okrętów Naval Service, byli: niezależny senator i weteran Sił Obronnych Gerard Craughwell, poseł niezależny i były komandos Cathal Berry oraz Diarmuid Wilson, senator z Fianna Fail. Wszyscy zgłosili się na ochotnika, aby dołączyć do personelu irlandzkiej Marynarki Wojennej. Panowie są też członkami Komisji Spraw Zagranicznych i Obrony w Oireachtas.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ceny gazu będą wzr
Władza sobie, a lok
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>