Irlandzka firma zamierza opanować brytyjski rynek

Jedna z irlandzkich firm postanowiła, iż po sukcesie w Niemczech, przyszedł czas na wyspiarskich sąsiadów i tam skieruje swoje kroki, by stać się jednym z wiodących dostawców hulajnóg.

Te są nieco inne od pierwowzoru, bo trójkołowe, ale co istotne zdobyły rzeszę zwolenników, więc idąc za ciosem, firma Zeus Scooters, chce opanować również rynek brytyjski. Irlandzkie przedsiębiorstwo uruchomiło sprzedaż swoich elektrycznych hulajnóg w Heidelbergu w Niemczech zaledwie trzy tygodnie temu, ale na sukces nie trzeba było długo czekać, gdyż ich popularność stała się ogromna, a zamówieniom nie ma końca.

To nie całość działalności właściciela firmy  Younga Zeusa, który oprócz produkcji, zajmuje się wypożyczaniem hulajnóg i właśnie w Niemczech otrzymał już zgodę sześciu miast, by i w nich uruchomić wypożyczalnie.

Obecnie Zeus Scooters chce wejść na rynek brytyjski i uruchomić wypożyczalnie miejskich hulajnóg w większych skupiskach miejskich, a docelowo opanować około 5000 miast w Europie.

Właściciel firmy Zeus Scooters – Young Zeus powiedział:

–  Skutery elektryczne objęte są programem rządu Irlandii, ale elektryczne hulajnogi wciąż nie zostały uregulowane i nie są jeszcze legalnym środkiem transportu w Irlandii. Teraz gdy Eamon Ryan z Zielonych jest ministrem transportu, mamy nadzieję, że rząd Irlandii będzie postrzegał elektryczne hulajnogi, jako zrównoważone, przyjazne dla środowiska rozwiązanie transportowe i środek łagodzący korki w irlandzkich miastach.

Do końca 2021 roku firma Zeus Scooters chce mieć już 7000 elektrycznych hulajnóg w swoich wypożyczalniach, które jeździć będą po ścieżkach rowerowych w całej Europie.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Zdj: Zeus Scooters

Polska-IE: Udostępnij...
Awaryjne lądowanie
Rząd przygotowuje k
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish