Irlandia zaprzestanie blokady ruchu na trasach z UK

Obecnie ze względu na dużą ilość zakażeń w Wielkiej Brytanii oraz z powodu rozprzestrzeniania się nowej mutacji koronawirusa, do 31 grudnia tego roku obowiązuje zakaz podróży z i do Wielkiej Brytanii.

Spod tego zakazu wyłączony jest ruch towarowy, w tym transport żywności i przewozy sanitarne, a i w wielu przypadkach dozwolony jest jednak ruch pasażerski na trasach z Wielkiej Brytanii do Irlandii, ale HSE informuje, że każdy pasażer z tego kierunku, musi poddać się obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie, niezależnie od wyniku testu na Covid-19.

Co w tej sprawie istotne, obecnie mamy już pewność, że nowa odmiana wirusa, jest już w Irlandii, co potwierdził naczelny lekarz kraju dr Tony Holohan.

Niezależnie od informacji o nowym szczepie, minister transportu Eamon Ryan stwierdził, że blokada podróży do i z Wielkiej Brytanii, nie może trwać w nieskończoność. Ryan dodał, iż wkrótce, zakaz podróży w obu kierunkach zniknie, a zastąpią go rygorystyczne przepisy dotyczące zdrowia publicznego.

Ważne jest, zaznaczył w swojej wypowiedzi minister Ryan, aby umożliwić na początku w miarę swobodny przepływ istotnych z punktu widzenia kraju pracowników, w tym inżynierów, kadry medycznej oraz innych pracowników, którzy wykonują prace związane z bezpieczeństwem energetycznym państwa.  

Nie do końca wiadomo, jak wyglądać będzie odblokowanie Wielkiej Brytanii dla ruchu pasażerskiego, ponieważ minister Eamon Ryan zasugerował, że obostrzenia na trasach na sąsiednią wyspę, mogą potrwać jeszcze od dwóch do trzech miesięcy.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij
Po spotkaniu ambasad
POLICJANCI ZATRZYMAL
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian